Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Компенсація комунальних платежів: як заповнити ПН та акти?

Орендодавець хоче отримувати на місяць вперед компенсацію витрат щодо електроенергії, а наприкінці місяця робити остаточний перерахунок та виписувати один акт послуг. При цьому орендодавець зазначає різну номенклатуру в рахунках та актах. У ПН зазначено номенклатуру згідно з виставленим рахунком. Чи правильно це?

Запитання:

Орендодавець хоче отримувати на місяць вперед компенсацію витрат щодо електроенергії, а в кінці місяця робити остаточний перерахунок та виписувати один акт послуг. В першому рахунку на оплату найменування «Компенсація вартості електроенергії», в другому - «Компенсація послуг з оренди приміщення та компенсація вартості комунальних платежів». В акті послуг найменування зазначено: «Послуги з оренди приміщення та компенсація вартості комунальних платежів» та зазначено загальну сума обох рахунків. У ПН зазначено номенклатуру згідно з виставленим рахунком. Чи правильно це?

 

Відповідь:

Податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  тим, що зазначені в первинних документах в частині, яку оплачено контрагентом-покупцем. Ми прокоментували це тут>> 

Тому найменування номенклатури в ПН та в актах надання послуг повинні співпадати.

Отже, постачальнику слід привести у відповідність найменування послуг в актах та у податкових накладних.

На нашу думку, оптимальним варіантом буде зазначення тієї номенклатури, яка зазначається в актах:

  • послуги з оренди приміщення;
  • компенсація вартості комунальних платежів, до якої включається компенсація електроенергії та інших комунальних послуг.

Отже, на передплату за електроенергію слід формувати рахунки з номенклатурою «Компенсація вартості комунальних платежів» і аналогічно заповнювати графу 2 у податковій накладній.

Якщо сторони оберуть інший варіант номенклатури, наприклад, «Компенсація витрат по електроенергії», то таку ж номенклатуру слід зазначати й в податковій накладній, а суми компенсації інших комунальних послуг зазначати в окремому рядку окремими сумами.

Також при цьому слід дотримуватися загального правила першої події (пп. 187.1 ПКУ) та визначати суми податкової накладної на передоплату та за підсумками акту з урахуванням того, які події настають першими на дату складання ПН: оплата чи підписання акту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Витрати , ПДВ , Податкова накладна , Комунальні послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі