• Посилання скопійовано

Розрахунок обсягу операцій з постачання товарів/послуг з метою реєстрації платником ПДВ

З мобільного телефону, який знаходиться на балансі роботодавця, працівник здійснює розмови, які не пов'язані з госпдіяльністю підприємства (міжнародний роумінг). Підприємство розглядає роумінг як додаткове благо працівника. Чи включаються до граничного обсягу постачання для обов'язкової реєстрації платником ПДВ вартість роумінгу, якщо працівник не відшкодовує її підприємству?

Вимоги для обов’язкової реєстрації платником ПДВ наведені у ст. 181 ПКУ. Головна умова – це досягнення обсягу операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) на адресу СГ протягом останніх 12 календарних місяців, суми, яка сукупно перевищує 1 млн грн без ПДВ. Тобто встановлено певний «майновий ценз» для вступу у лави платників ПДВ – 1 млн грн за 12 місяців.

У тексті п. 181.1 ПКУ йдеться про «операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню» ПДВ згідно з розділом V ПКУ.

На думку податківців, до цього обсягу включаються:

  • оподатковувані операції за ставками 20%, 7%, 0% відповідно до розділів V та ХХ ПКУ;
  • операції, які звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до розділів V та ХХ ПКУ.

У листах від 28.12.2015 р. №27865/6/99-95-42-01-16-01 та від 25.05.2016 р. №11343/6/99-99-15-03-02-15, а також у багатьох консультаціях (наприклад, тут)  та у «ЗIР» (підкатегорія 101.02) податківці зазначають, що до оподатковуваних операцій з метою реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Використання фізсобою послуг зв'язку розглядається не як постачання послуг, а як використання підприємством таких послуг в операціях, не пов'язаних із госпдіяльністю підприємства – платника ПДВ, і спричиняє нарахування податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Отже, вартість міжнародного роумінгу, що був використаний працівником для особистих цілей, розглядається як використання отриманих підприємством послуг мобільного зв'язку не в госпдіяльності підприємства. Відповідно, ця вартість і не розглядається як оподатковувана ПДВ операція для цілей визначення обсягу операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, з метою реєстрації платником ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»