• Посилання скопійовано

При звільненні від ПДВ за п. 197.11 ПКУ не потрібно донараховувати податкові зобов'язання

Платник ПДВ здійснює операції, які звільнені від ПДВ відповідно до п. 197.11 ПКУ. Чи потрібно йому донараховувати ПЗ з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ та ст. 199 ПКУ? Чи потрібно заповнювати додаток 7 до декларації з ПДВ?

Відповідно до пп. «б» п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені п. 201.10 ПКУ  для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі, якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозділу 2 розділу XX ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ та операцій, передбачених п.  197.11 ПКУ).

Як бачимо, норми п. 198.5 ПКУ прямо звільняють платника ПДВ від нарахування податкових зобов’язань з ПДВ у разі здійснення ним операцій, передбачених п. 197.11 ПКУ.

Податківці у своїх ІПК від 13.07.2017 р. №1164/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 03.08.2017 р. №1470/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  зазначають, що у разі, якщо товари/послуги придбаваються платником податку для реалізації проекту МТД, а саме - для подальшого здійснення операцій з постачання таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД, звільнення від оподаткування ПДВ яких передбачено п. 197.11 ПКУ, то у такому випадку податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ таким платником не нараховуються.

Також не потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ, адже в п. 199.6 ПКУ написано, що правила цієї статті не застосовуються в разі проведення операцій, передбачених п. 197.11 ПКУ. Отже, і додаток 7 до декларації з ПДВ також не заповнюється та не подається. Про це також див. роз’яснення податківців>> 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж майнових прав на житло забудовником: що з ПДВ?
    ТОВ - платник ЄП планує будівництво житла із залученням коштів фізосіб через договори купівлі-продажу майнових прав. У зв'язку з очікуваним перевищенням ліміту доходу та переходом на загальну систему, виникає питання щодо обов'язкової реєстрації платником ПДВ та можливості застосування пільги зі звільнення від ПДВ для операцій з першого постачання житла
    Сьогодні 13:043
  • Дата та порядок складання РК при зміні ціни після передоплати
    Постачальник отримав 100% передоплату за товар, на яку склав ПН. Згодом, до відвантаження, сторони підписали додаткову угоду про збільшення ціни товару. Коли складати РК: на дату підписання додаткової угоди чи на дату відвантаження товару? Також ставиться під сумнів коректність оформлення такого коригування постачальником
    Сьогодні 08:5031
  • Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання товарів підприємствам у разі, якщо кінцевим отримувачем товару є військова частина, підпорядкована Міністерству оборони?
    Підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ на всіх етапах постачання, якщо такі товари класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД і кінцевим їх отримувачем відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено суб’єкта, який зазначений у пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, зокрема, військову частину, підпорядковану Міністерству оборони
    15.08.202550
  • РК на повернення: покупець змінив статус на платника ПДВ
    Підприємство отримало 31.07.2025 р. оплату за товар від покупця – неплатника ПДВ та зареєструвало ПН за липень. 08.08.2025 р. відбулося повернення цього товару та коштів покупцю. З 01.08.2025 р. цей покупець зареєструвався платником ПДВ. Як правильно скласти РК – на платника чи неплатника ПДВ?
    15.08.2025190
  • Визначаємо дату складання РК до ПН при зміні ціни після передоплати
    У серпні 2023 р. отримано передоплату за послуги (176 тис. грн) за договором (250 тис. грн). Згодом, 01.08.2025 р. підписано додаткову угоду про зменшення ціни договору до 120 тис. грн та акт наданих послуг на цю ж суму. Різницю передоплати (56 тис. грн) ще не повернуто. Якою датою складати РК до ПН: датою підписання додаткової угоди та акта чи датою повернення коштів?
    15.08.2025258