• Посилання скопійовано

Помилкову ПН не можливо виправити: які наслідки?

Підприємство помилково зареєструвало ПН на контрагента, з яким немає госпвідносин. РК до цієї ПН контрагент не зареєструє. Як діяти? Чим загрожує наявність перевищення, яке виникне у випадку невідображення ПН у декларації? Чи є можливість повернути реєстраційний ліміт без реєстрації РК до ПН?

На жаль, цю ситуацію виправити вже не можна. Виправлення можливе тільки шляхом реєстрації РК до такої ПН, а зробити це може тільки контрагент. Якщо цю ПН не відобразити у декларації, виникне сума перевищення. Реєстраційний ліміт також не можна повернути без реєстрації РК контрагентом.

Отже, залишається три варіанти:

1. Відобразити цю ПН у декларації та нарахувати відповідну суму ПЗ з ПДВ. При цьому суму реєстраційного ліміту буде втрачено;

2. Не відображати  ПН у декларації, але у формулі реєстраційного ліміту виникне сума перевищення. Можливі претензії з боку податківців, які будуть наполягати на реєстрації такої ПН та відображенні її у декларації. Думку про те, що ця ПН зареєстрована без наявності господарської операції, і тому не підлягає відображенню у декларації, можливо доведеться відстоювати в суді;

3. Докласти зусиль для того, щоб контрагент таки зареєстрував РК до такої ПН.

Підприємство може обрати будь-який з цих варіантів залежно від суми ПДВ, яка міститься у помилковій ПН. Якщо сума  невелика, доцільно обрати перший варіант для економії свого часу та зусиль. 

Якщо ж сума велика, варто вийти на контакт з контрагентом і домовитися з ним про реєстрацію РК. Якщо ж це не вдасться, можливий другий варіант, який дозволить не сплачувати суму ПДВ за декларацією, але може спричинити проблеми з податківцями.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024929
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249095
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202434