• Посилання скопійовано

Лікарські засоби, вироблені в умовах аптеки: чи є звільнення від ПДВ?

Чи поширюється звільнення від оподаткування ПДВ, встановлене п. 38 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ на лікарські засоби, які вироблені в умовах аптеки за переліком, затвердженим Держінспекцією з контролю лікарських засобів України?

Відповідно до п. 38 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 31.12.2020 р., звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема, операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності.

У абз. 2 ч. 2 ст. 2 Закону №123 готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти) визначено як дозовані лікарські засоби у вигляді та стані, у якому їх застосовують, що пройшли всі стадії виробництва (виготовлення), включаючи остаточне пакування.

Порядок державної реєстрації лікарських засобів викладено у ст. 9 Закону №123

Лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації, крім випадків, передбачених Законом №123.

Держеєстрація лікарських засобів проводиться на підставі заяви, поданої до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. 

У заяві про держреєстрацію лікарського засобу зазначаються:

  • назва та адреса виробника;
  • адреса його місцезнаходження та виробничих потужностей;
  • назва лікарського засобу і його торговельна назва;
  • назва діючої речовини (латинською мовою);
  • синоніми;
  • форма випуску;
  • повний склад лікарського засобу;
  • показання та протипоказання;
  • дозування;
  • умови відпуску;
  • способи застосування;
  • термін та умови зберігання;
  • інформація про упаковку;
  • дані щодо реєстрації лікарського засобу в інших країнах, у т. ч. назва країни, номер і дата реєстрації. 

Рішенням про державну реєстрацію затверджуються фармакопейна стаття або методи контролю якості лікарського засобу, здійснюється погодження технологічного регламенту або технології виробництва, а також лікарському засобу присвоюється реєстраційний номер, який вноситься до Держреєстру лікарських засобів України.

Лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин, державній реєстрації не підлягають.

Виходячи з того, що лікарські засоби, що вироблені в умовах аптеки, не відповідають умовам встановленим, п. 38 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ, то звільнення від оподаткування ПДВ на такі операції не поширюється.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    Сьогодні 12:1016
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    Сьогодні 11:0949
  • Чи є кошти ротаційного фонду об'єктом оподаткування ПДВ для ТОВ, що надає послуги медичного асистансу?
    ТОВ, що надає послуги медичного асистансу, отримує від страхової компанії кошти в ротаційний фонд. Ці кошти є страховими виплатами, призначеними виключно для оперативних розрахунків із медзакладами за лікування застрахованих осіб. Чи є надходження цих коштів на рахунок ТОВ об'єктом оподаткування ПДВ?
    02.07.202515
  • Ломбард реалізовує невикуплені товари: як оподатковувати ПДВ?
    Ломбард реалізовує товари, які перешли йому у власність внаслідок непогашення кредитів клієнтами. Реалізація здійснюється через ФОПа. Коли виникають податкові зобов'язання і як обчислюється база оподаткування ПДВ?
    01.07.202518
  • Коли складати податкові та акцизні накладні на продаж паливних карток?
    ТОВ 1 (загальна система, платник ПДВ) планує укласти договір з ТОВ 2 на відпуск пального кінцевому споживачу. ТОВ 1 має ліцензія на роздрібну торгівлю пальним. ТОВ 2 – емітент паливних карток, за якими споживачі будуть заправлятися на АЗС ТОВ 1. ТОВ 2 отримуватиме кошти і перераховуватиме їх ТОВ 1. Коли виникають ПЗ з ПДВ? Як скласти акцизну накладну?
    30.06.2025311