• Посилання скопійовано

Штраф за незареєстровану в Єдиному реєстрі накладну: оскарження рішення податківців

За результатами камеральної перевірки було складено акт про порушення п. 201.10 ПКУ — податкову накладну не зареєстровано в ЄРПН. Цей акт був оскаржений. На наші заперечення із податкової надійшла відповідь. Що робити далі? Чи оскаржувати його далі шляхом подання скарги?

Визнання податкових зобов'язань, складання ПН та її реєстрація в ЄРПН — різні процедури, одні із багатьох, що застосовуються платниками ПДВ у процесі справляння цього податку.

ПКУ не передбачає фінансових санкцій (штрафів) за непроведення реєстрації ПН в Єдиному реєстрі. На жаль, по суті, відповідальність за чуже порушення відповідно до ПКУ несе платник податку — покупець, який втрачає право на ПК відповідно до п. 201.10 ПКУ.

Проте ст. 163-1 КпАП передбачає адміністративну відповідальність керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій за порушення ними встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Розмір адмінштрафу становить від 5 до 10 н. м. д. г. (від 85 грн до 170 грн), а у разі повторного правопорушення, вчиненого протягом року після застосування адмінстягнення, — від 10 до 15 н. м. д. г. (від 170 грн до 255 грн).


Протоколи про ці адміністративні правопорушення складають посадові особи податкових органів, а справи розглядаються у судовому порядку (статті 221, 255 КпАП).

Щодо можливих дій підприємства у випадку, коли воно вважає, що податковий орган під час перевірки дійшов неправильних висновків, то після подання зауважень до акта перевірки та одержання відповіді на них підприємство або його посадові особи матимуть змогу оскаржувати лише винесені на підставі акта рішення.

Оскільки у цьому випадку йдеться про притягнення посадових осіб до адмінвідповідальності, вони матимуть змогу викласти свої пояснення із запереченнями щодо притягнення їх до відповідальності у протоколі про адміністративні правопорушення (додатку до нього). Пояснення особи, яка притягається до адмінвідповідальності, є доказом у справі про адмінправопорушення відповідно до ст. 251 КпАП. У разі неврахування судом таких пояснень посадові особи платника мають право оскаржити винесену судом постанову про притягнення до адмінвідповідальності в порядку, встановленому главою 24 КпАП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024271
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202438
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202468
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202433
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427