Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник ПДВ зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у ЄРПН.
Положеннями п. 201.7 ПКУ передбачено, що ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У п. 16 Порядку №1307 зазначено, що таблична частина ПН складається з двох розділів: А та Б.
До розділу Б ПН вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а також:
- до графи 6 - кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
- до графи 7 - ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ.
ДФС у листі від 30.01.2018 р. №347/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що у графі 6 ПН відображаються дані щодо кількості (об'єму, обсягу) постачання товарів/послуг.
У разі складання ПН на повне постачання послуги чи на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у цій графі зазначається «1».
Усі останні зміни з ПДВ –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПідписатисьХочете подивитись, як це виглядає?
У випадку складання ПН на суму попередньої оплати частини вартості послуги, в графі 6 зазначається відповідна частка оплаченої послуги у вигляді десяткового дробу, зокрема: у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості товару/послуги у графі 6 вказується число «0,5» тощо.
Якщо після постачання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. Підставою для цього є РК до ПН, складений у порядку, встановленому для ПН, та зареєстрований в ЄРПН (п. 192.1 ПКУ).
РК, складений постачальником послуг до ПН, яка складена на отримувача - платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації.
Про особливості складання РК до ПН, що видаються покупцям – платникам ПДВ ДФС повідомила у листі від 22.06.2018 р. №18983/7/99-99-15-03-02-17. А про те, як складати РК до ПН в залежності від причин коригування (офіційне детальне роз'яснення від ДФС), ми докладно писали тут>>
Тому, у ситуації, що розглядається, потрібно скласти РК до ПН, яка була складена на дату отримання повної суми авансу (а не другу ПН) із зазначенням:
- у графі 1 – №з/п рядка ПН, що коригується;
- у графі 2 – причини коригування «Зміна ціни» – після складання ПН відбувається зміна ціни послуг (за винятком випадків повного повернення коштів);
- у графах 3-6 – показники, зазначені у ПН до якої складається РК;
- графи 7 та 8 не заповнюються;
- у графі 9 – «+200» – сума збільшення ціни над ціною, зазначеною в ПН до якої складається РК, зі знаком «+»;
- у графі 10 – «1» – аналогічна кількість постачання послуг (обсяг), яка зазначена в ПН до якої складається РК;
- графи 11-13 заповнюються відповідно до їх назви.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити