Згідно з п. 165.1.35 ПКУ до доходу платника податків не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою.
Отже, до доходу платника податків потрапить саме та сума путівки (у розмірі знижки), яка надана не членам профспілки або дітям старшим за 18 років.
Тож, на нашу думку, дійсно доречно, включити до доходу саме ту частину вартості путівки (наданої знижки) яка припадає на таких осіб.
При цьому, податківці, у своїй консультації зазначали: «якщо ж за рахунок профспілки чи соцстраху надається сімейна путівка, в яку входить оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, то оподаткуванню підлягає частина вартості путівки, яка припадає на оздоровлення такого члена сім’ї».
При утриманні військового збору натуральний коефіцієнт при нарахуванні додаткового блага не застосовується й не впливає на базу оподаткування військовим збором. А от при розрахунку суми ПДФО з частини вартості путівки, що припадає на «не членів профспілки» доведеться застосовувати натуральний коефіцієнт за п. 164.5 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись