• Посилання скопійовано

Сімейна путівка за рахунок профспілки: яка частина оподатковується ПДФО?

Члену профспілки надана сімейна путівка (на три особи, дві з яких не є членами профспілки) за 30% її вартості. Як оподатковується ПДФО та ВЗ вартість такої путівки: повністю чи лише частина? Чи треба застосовувати натуральний коефіцієнт?

Згідно з п. 165.1.35 ПКУ до доходу платника податків не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою.

Отже, до доходу платника податків потрапить саме та сума путівки (у розмірі знижки), яка надана не членам профспілки або дітям старшим за 18 років.

Тож, на нашу думку, дійсно доречно, включити до доходу саме ту частину вартості путівки (наданої знижки) яка припадає на таких осіб.

При цьому, податківці, у своїй консультації зазначали: «якщо ж за рахунок профспілки чи соцстраху надається сімейна путівка, в яку входить оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, то оподаткуванню підлягає частина вартості путівки, яка припадає на оздоровлення такого члена сім’ї».

При утриманні військового збору натуральний коефіцієнт при нарахуванні додаткового блага не застосовується й не впливає на базу оподаткування військовим збором. А от при розрахунку суми ПДФО з частини вартості путівки, що припадає на «не членів профспілки» доведеться застосовувати натуральний коефіцієнт за п. 164.5 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Донарахування орендної плати при збільшенні НГО
    Чи потрібно донараховувати і доплачувати орендну плату, яка сплачена наперед, при збільшенні НГО в наступних періодах? Чи можна повернути переплату з ПДФО і ВЗ з орендної плати після здавання об’єднаної звітності з правильно відображеними сумами доходів і ПДФО, і ВЗ?
    26.12.2024125
  • Ставка військового збору при сплаті орендної плати авансом
    Підприємство орендує майно у фізособи. За останній місяць оренди (грудень 2024 р.) у 2023 році було виплачено авансом як орендну плату, так і перераховано до бюджету ВЗ (1,5%) та ПДФО, що відображено в додатку 4ДФ. Чи потрібно утримувати ВЗ при складанні акту за грудень 2024 року при розірванні договору оренди 31.12.2024 р.?
    26.12.202427
  • Ставка ВЗ щодо винагороди за договором ЦПХ
    Винагорода за договором ЦПХ виплачена в грудні 2024 р., нарахована в листопаді 2024 р., за виконані роботи за період вересень-жовтень. Яку ставку військового збору слід застосувати?
    23.12.20246323
  • Яка ставка ВЗ, якщо дивіденди нараховані до 1 грудня 2024 року, а виплачені після цієї дати?
    Дивіденди фізособі – засновнику були нараховані в листопаді 2024 р., з них утримано податки 5% ПДФО та 1,5% ВЗ. Виплачуються ці дивіденди у листопаді 30%, грудні 30%, січні 2025 р. - 40%. Чи потрібно донараховувати військовий збір до ставки 5% з дивідендів, виплачених після 01.12.24 р.?
    23.12.20241992
  • Як виправити помилку, якщо під час виплати доходу фізособі не утримали ПДФО і ВЗ?
    Підприємство у вересні 2024 року надало допомогу фізособі-бенефіціару та відобразило її в додатку 4ДФ з кодом 169, але не утримало та не сплатило ПДФО і ВЗ. Як виправити помилку, виявлену в грудні 2024 року: сплатити податки за ставками вересня (ПДФО 18% та ВЗ 1,5%) чи грудня (ПДФО 18% та ВЗ 5%)? Як відобразити виправлення в додатку 4ДФ?
    20.12.2024375