Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Повернули оплату за навчання працівника – перерахуйте ПДФО та військовий збір

Підприємство сплатило за навчання працівника із оподаткуванням ПДФО та ВЗ такої оплати за рахунок зарплати. У наступному кварталі договір на навчання було розірвано й повернено 100% оплати. Як перерахувати утримані із працівника податки? Як відобразити такий перерахунок в №1ДФ? Яка доля надміру сплачених податків?

У даному випадку підприємству доцільно буде скористатись пп. 169.4.3 ПКУ, згідно з яким роботодавець має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соцпільги.

Таким чином, у місяці повернення оплати за навчання у зв’язку з розірванням договору, роботодавець повинен здійснити такий перерахунок й відобразити зменшення утриманих із працівника сум ПДФО та військового збору.

У бухобліку коригування ПДФО та військового збору відображають методом "сторно" із відповідними бухгалтерськими проведеннями - Дт 661 Кт 641/642.

Відповідно підприємство повинно повернути надлишково утримані кошти працівнику. При цьому, таке повернення може бути здійснено за рахунок коштів підприємства.

Податковий агент має право повернути або врахувати у рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплачених податків, яку було перераховано до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Порядок повернення надміру сплачених податків зазначено у п. 43.4 ПКУ. Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, у якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

 

Форма №1ДФ

Відповідно у звіті №1ДФ за період, у якому було проведено такий перерахунок відображається сума нарахованого доходу та податку із знаком мінус, при цьому зазначається ознака доходу, яка зазначалась при відображені такого доходу у минулому періоді.

Сума нарахованого доходу та утриманого військового збору також повинна бути зменшена на зазначену в перерахунку суму збору.

Отже, роботодавець – податковий агент може обрати один з варіантів врегулювання переплати ПДФО та ВЗ до бюджету на власний розсуд:

  • Подати заяву на повернення зайво сплачених сум відповідно до п. 43.4 ПКУ;
  • Не подавати таку заяву, а врахувати зайво сплачені суми у рахунок наступних платежів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , ПДФО , Навчання , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі