• Посилання скопійовано

Право працівника-сумісника на застосування податкової соцпільги

Працівник за основним місцем роботи отримує соцпільгу за наявністю двох діток. Його оклад 4000 грн, проте він є сумісником в ішій організації з окладом 1650 грн. Пільга становить 1600 грн. Якою буде база для розрахунку?

Зверніть увагу на один важливий момент, зазначений п. 169.2 ПКУ.

За пп. 169.2.1 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Отже, і при застосуванні податкової соціальної пільги враховується місячний дохід у вигляді заробітної плати лише за одним місцем роботи.

Не забувайте і про те, що оскільки ваш працівник за основним місцем роботи вже користується податковою соціальною пільгою (незалежно від її підстави та розміру), за місцем роботи за сумісництвом він такого права вже не має і податковою соціальною пільгою користуватися не може.

За пп. 169.2.2 ПКУ платник податку (тобто, працівник) подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги. Тобто, місце, де застосовуватиметься податкова соціальна пільга, має обирати сам працівник (а не його роботодавці). Визначається таке місце шляхом подання відповідної заяви. Наслідки порушення цього правила прописані в пп. 169.2.4 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»