• Посилання скопійовано

У формі №1ДФ відображається фактично виплачений дохід

Як розрахувати №1ДФ на найманих працівників? Зарплата працівників ― 1993 гривні на місяць.

Згідно з п. 167. ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 — 167.5 ПКУ), зокрема, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ПКУ).


До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, визначені п. 165.1 ПКУ.

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ).

Реалізацію зазначених вище норм ПКУ можна розглянути на конкретному прикладі, з розміром заробітної плати, зазначеної у запитанні.

База обкладення ПДФО заробітної плати у Вашому конкретному прикладі, з розміром заробітної плати, зазначеної у запитанні, становитиме 1921,25 грн, за вирахуванням єдиного соціального внеску (1993 грн - (1993 грн х 3,6%), де 3,6% — ЄСВ).

Вираховуємо ПДФО з заробітної плати:
ПДФО = (1993 грн - (1993 грн х 3,6%) х 15% = 288,19 грн, де 3,6% — ЄСВ.

Щодо відображення заробітної плати у податковому розрахунку за ф. №1ДФ, то сума нарахованого доходу відображається без вирахування ПДФО, ЄСВ, суми ПСП (при її наявності).

Суми доходу у графах 3а и 3 завжди є однаковими.

Таким чином, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» у ф. №1ДФ за відповідний квартал з ознакою доходу «101» відображається 1993 грн. А у графі 3 «Сума виплаченого доходу» у ф. №1ДФ за відповідний квартал відображається фактично виплачений дохід, тобто 1993 грн.

Графа 4а «Сума нарахованого податку» и графа 4 «Сума перерахованого податку» у ф. №1ДФ за I и II квартал заповнюються із сумою 288,19 грн.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Моё Право

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20249
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202433
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024158
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435