• Посилання скопійовано

Оподаткування квитків від профспілки

Профспілка купує квитки на різні заходи для своїх членів (видача квитків персоніфікована) вартістю до 200 грн. Як ці операції відобразити в ф. №1ДФ? Чи не буде сума ПДФО сплачена профспілкою вважатись додатковим благом?

ЗапитанняПрофспілкова організація купує квитки на різні заходи для членів профспілки (видача квитків персоніфікована). Вартість квитків до 200 грн. Як ці операції відобразити в ф. №1ДФ, якщо: 1) суму ПДФО член профспілки (отримувач додаткового блага) повертає у касу профспілки або на поточний рахунок; 2) профспілка нараховує і сплачує ПДФО, застосувавши натуральний коефіцієнт (член профспілки не повертає нам суму ПДФО). Чи не буде сума ПДФО сплачена профспілкою вважатись додатковим благом?

Відповідь:

Оподаткування доходів членів профспілки регулюється пп. 165.1.47 ПКУ. Так, не оподатковується ПДФО сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються за рішенням професійної спілки, її об'єднання та/або організації професійної спілки, прийнятим в установленому порядку, на користь члена такої профспілки протягом року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 ПКУ (в 2016 році – 1930 грн). 

Але, як бачимо, ця норма не говорить про доходи в негрошовій формі. Отже, у випадку, коли членам профспілкової організації надаються не кошти (виплати), а квитки, застосовувати пп. 165.1.47 ПКУ, на нашу думку, не можна. 

Натомість можна скористатися нормами пп. 165.1.39 ПКУ. За ним не оподатковується ПДФО вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (в  2016 році – 689 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.  

Отже, якщо оформити видачу таких квитків як подарунки, то, якщо їх вартість надана одній фізособі в розрахунку на місяць менша за 689 грн, то вона не оподатковуватиметься ПДФО. А ось із суми перевищення слід буде утримати ПДФО 18% (із урахуванням коефіцієнту, встановленого п. 164.5 ПКУ) та військовий збір 1,5%.

В звіті за формою №1ДФ такі доходи зазначатимуться із ознакою 167 (як неоподатковані подарунки) або із ознакою 126 (як додаткове благо в частині, яка оподатковується). 

Якщо дохід надається у негрошовій формі і більше грошових доходів така фізособа не отримує від профспілки, то утримати ПДФО та військовий збір немає з чого. На жаль, чинне законодавство (зокрема, ст. 168 ПКУ) вимагає від профспілки, як від податкового агента, сплатити під час надання цього доходу ПДФО та військовий збір до бюджету. А ось питання відшкодування цих податків залишає на розсуд податкового агента та отримувача доходів. 

На нашу думку, в такому випадку варто діяти за варіантом 1, зазначеним у запитанні, адже варіант 2 дійсно призводить до виникнення в обдарованого додаткового блага в сумі сплачених за нього за рахунок профспілки податків. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    Сьогодні 15:296
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202475
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627