• Посилання скопійовано

Підприємець подає ф. №1ДФ лише якщо мав найманих працівників і виплачував їм доходи

Чи треба фізособі-підприємцю - платнику єдиного податку ІІ групи подавати за 4 квартал 2015 р. форму №1ДФ, якщо він не мав найманих працівників і не виплачував доходи підприємцям - платникам єдиного податку, а також фізособам?

Відповідно до визначення податкового агента, встановленого пп. 14.1.180 ПКУ, фізособа-підприємець єдиного податку, є податковим агентом у разі, якщо вона зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з виплачених доходів на підставі норм розд. IV ПКУ. Також вона зобов’язана вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 ПКУ та розд. IV ПКУ.

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, форму №1ДФ за місцем свого розташування. Цим же підпунктом установлено, що форма №1ДФ подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Отже, якщо фізособа-підприємець протягом відповідного кварталу не нараховувала доходів фізособам (тобто не виникав обов’язок бути податковим агентом) та у неї не має найманих працівників, вона не подає до податкового органу форму №1ДФ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Що робити, якщо військовий збір сплачено не на той рахунок?
    ФОП на загальній системі оподаткування в 2017-2018 році сплатив військовий збір з зарплати працівників на рахунок військового збору за результатами річного декларування. Яка відповідальність передбачена при виявленні цієї помилки податківцями?
    Сьогодні 16:2211
  • Донараховуємо ВЗ за виплаченою у грудні орендною платою?
    Орендна плата за земельні ділянки всім орендодавцям була нарахована в вересні 2024 року, сплачені податки. За умовами договору ми маємо розрахуватися до 31.12. Фактично орендна плата виплачувалася у період вересень – грудень. Як донарахувати ВЗ за виплаченою у грудні орендною платою?
    Сьогодні 13:1024
  • Утримання ВЗ з компенсації батькам освітніх послуг
    Дитячий садочок отримав в грудні компенсацію освітньої послуги з державного бюджету, яка підлягає перерахуванню батькам дітей за вересень та жовтень. Яку ставку військового збору застосувати: 1,5% чи 5%?
    06.01.202512
  • Утримання ВЗ у грудні з нарахованої матеріальної допомоги за попередні місяці мобілізованим працівникам
    На підприємстві є мобілізовані працівники, за якими зберігається посада на підприємстві. Час від часу керівництво, залежно від фінансового стану, намагається допомогти військовослужбовцям матеріально, тоді наказом призначається виплата матеріальної допомоги. Допомогу виплачували у І півріччі 2024 р. і мали почати з жовтня, однак забули вчасно реалізувати побажання керівника і виплачують в грудні МД, нараховану в жовтні та листопаді. Яку ставку ВЗ застосувати – 1,5% чи 5%?
    06.01.2025279
  • Відпустка при народженні дитини найманому працівнику резидента Дія. Сіті
    Підприємство - резидент Дія. Сіті має програміста в штаті, не гіг-контракт, працює за трудовим договором хоче взяти соціальну відпустку при народженні дитини - 14 к. днів. Яка ставка ПДФО буде на цю відпустку? За яким кодом відпустку показувати у ф. №4ДФ? Чи буде ЄСВ 22%?
    06.01.202510