Як відомо, Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 №1621-VII набрав чинності з 03.08.2014 р. Саме з цієї дати податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК, мав утримувати військовий збір.
На сьогодні правила оподаткування військовим збором визначено у пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Тому нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ, за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування.
Пп. 168.1.1 ПКУ наголошує про обов’язок податкового агента при нарахуванні оподатковуваного доходу на користь платника ПДФО утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
У разі нарахування доходів до 03.08.2014 р., але при виплаті їх після 03.08.2014 р. такі доходи не підлягають оподаткуванню військовим збором. Таке правило застосовується відповідно до ст. 58 Конституції України. Цією статтею визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Тож порядок оподаткування військовим збором залежить від дати нарахування доходів. У запитанні компенсацію відпускних нараховано у листопаді 2015 року, тому з такого доходу утримується військовий збір.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись