Порядок оподаткування операцій з продажу рухомого майна регламентується ст. 173 Податкового кодексу, п. 173.1 якої визначено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу.
При цьому п. 173.3 вищезазначеної статті передбачено, що у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені розділом ІV цього Кодексу функції податкового агента.
Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 цього Кодексу.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Таким чином, при укладанні між фізичною та юридичною особою договору купівлі-продажу рухомого майна (вантажного автомобіля) податковим агентом є юридична особа.
При цьому незалежно від того, що ПДФО було сплачено фізичною особою самостійно до моменту нотаріального посвідчення такого договору, юридична особа зобов’язана здійснити функції податкового агента, зокрема нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок з доходів, отриманих фізичною особою від продажу вантажного автомобіля, від свого імені.
Водночас ст. 43 Податкового кодексу передбачено умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань, п. 43.3 якої визначено, що обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити