• Посилання скопійовано

Відпускні, виплачені у I кварталі за II квартал, слід зарахувати до податкового періоду I кварталу

Бухгалтер виплатив працівникові відпускні у звітному кварталі за періоди нарахування майбутнього звітного податкового кварталу. Як відобразити в 1-ДФ такі виплати?

Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу (ПКУ) від 02. 12. 2010 р. №2755-VI із змінами та доповненнями, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платникові податку відповідно до умов трудового договору (контракту), включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Згідно з пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПК, заробітна плата — основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку (далі — ПП) у зв’язку з відносинами трудового найму.


Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПК, якщо ПП отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, зокрема за час відпустки або перебування ПП на лікарняному, то для їх оподаткування такі доходи (їх частина) належать до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Згідно з довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь ПП, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24. 12. 2010 р. №1020 (далі — Порядок), сума відпускних відображається в Розрахунку під ознакою доходу «101».

А саме: у разі якщо нарахування та виплату суми відпускних було здійснено у І кварталі за період нарахувань ІІ кварталу, то суму відпускних слід зараховувати до податкового періоду І кварталу, тобто до періоду, в якому проведено нарахування та виплату.

У графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а обов’язкове незалежно від того, виплачено такі доходи чи ні.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу ПП податковим агентом. Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни у наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

У графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого ПП згідно із законодавством.

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДПІ у Печерському районі м.Києва

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»