• Посилання скопійовано

Оподаткування щорічної перерви гіг-спеціаліста

У квітні 2023 року в додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ резидент Дія. Сіті показав за КТН «10» нараховану щорічну перерву гіг-спеціалісту, оподаткування проведено як із винагороди. Це помилка? Які наслідки і варіанти вирішення?

ПДФО та ВЗ

Згідно з пп. 4 –7 ст. 21 розд. V Закону №1667 гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) тривалістю 17 робочих днів, якщо гіг-контрактом не визначено більшу тривалість такої перерви.

Виплати, з яких утримується ПДФО, з нарахованих виплат гіг-спеціалісту, за пільговою ставкою 5% визначені пп. 167.2 ПКУ.І серед них відсутня щорічна перерва,  оскільки згідно з гіг-контрактом, укладеним між гіг-спеціалістом та резидентом Дія Сіті у порядку передбаченому Законом №1667, щорічна оплачувана перерва не є складовою винагороди за виконані гіг-спеціалістом роботи (надані послуги), тому їїоподаткування ПДФО здійснюється за пп. 167.1 ПКУ у загальному порядку за ставкою 18 %.

Аналогічну думку з цього питання зазначає ГУ ДПС у Івано-Франківській області у роз’ясненні.

Якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ резидент Дія. Сіті відобразив утримання ПДФО із нарахованої суми щорічної перерви за пільговою ставкою 5%, замість 18%, відповідно сплатив меншу суму, то це потрібно виправляти за допомогою уточнюючого звіту. Виправлення треба відобразити двома рядками: в першому – вказується помилковий рядок із зазначенням у графі 10 ознаки «1»; у другому - правильний із зазначенням у графі 10 ознаки «0». Окрім того, потрібно доплатити різницю з ПДФО до бюджету.

У разі самостійного виправлення платником податків помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, платники податку звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пп. 50.1 ПКУ, та пені. Про це також наголошує і ГУ ДПС у Дніпропетровській області у своєму роз'ясненні.

 

ЄСВ

Платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці, визначені п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, які нараховують ЄСВ на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно доЗакону про оплату праці, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Водночас відповідно до ст. 3 КЗпП дія КЗпП та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія. Сіті, визначеними Законом № 1667.

Особливі умови сплати ЄСВ платниками – резидентами Дія Сіті визначені ч. 14-1 ст. 8 Закону про ЄСВ, згідно з якими єдиний внесок для такого платника, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2 та 3 ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону №1667.

За виконані протягом місяця роботи (надані послуги) гіг-спеціалісту виплачується винагорода, а оскільки дохід у вигляді щорічної оплачуваної перерви, яка згідно з гіг-контрактом укладена між гіг-спеціалістом та резидентом Дія. Сіті у порядку, передбаченому Законом №1667, не є складовою винагороди за виконання гіг-спеціалістом роботи (надання послуг), а дія КЗпП та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія. Сіті, то такий дохід не є базою нарахування ЄСВ.

Аналогічної думки ГУ ДПС у Львівській області.

Отже, відображену резидентом Дія Сіті у квітні 2023 року в додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ нараховану щорічну перерву гіг-спеціалісту за КТН «10», потрібно відсторнувати і нараховану базу і нарахований ЄСВ, тобто подати уточнюючу за даний період з КТН «3», оскільки на таку виплату не нараховується ЄСВ. Після прийняття уточнюючого звіту сплачена сума ЄСВ буде рахуватися якпереплата.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»