Гарантії працівникам, які направляються на семінар
Направлення в участі у семінарі можна розглядати як підвищення кваліфікації або як відрядження.
Гарантії для працівників, направлених на підвищення кваліфікації встановлені ст. 122 КЗпП та Постановою №695 та передбачають збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання. Для цього у Положенні про оплату праці має бути зазначено, що такий день роботодавець оплачуєте виходячи з розміру середньої зарплати. Якщо семінар відбудеться пізніше 18:00 і працівник в цей день відпрацював, то за цей день роботодавець нараховує середню зарплату. Інших доплат за роботу в цей день не здійснюється. І участь у семінарі після 18:00 не є понаднормовою роботою.
Якщо семінар буде проходити в іншому населеному пункті, то можна оформити службове відрядження, згідно з ст. 121 КЗпП. Якщо працівника спеціально направляють у відрядження у вихідний день (п. 9 розділу І Інструкції №59), то така робота компенсується наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі (ч. 1 ст. 72 КЗпП). При цьому в наказі про відрядження слід зазначити, що працівник отримуватиме інформаційно-консультаційні послуги для роботодавця у свій вихідний день. Якщо у день виїзду у відрядження (пізніше 18:00) працівник працював, то цей день йому оплачується не нижче середнього заробітку. Інших доплат за роботу в цей день не здійснюється.
Оподаткування
Згідно з пп. 165.1.37 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку.
Участь у семінарах передбачає отримання інформаційно-консультаційних послуг на підставі укладеного договору з його організатором.
Тож, якщо запрошеною стороною семінару та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юрособа (роботодавець), інтереси якої представляютьпрацівники, то сума, сплачена роботодавцем за участь у такому семінарі, не є доходом таких працівників, відповідно і об’єктом оподаткування ПДФО.
Якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є конкретні працівники, які отримують ці послуги, то суму, сплачену роботодавцем за їх участь у семінарі, слід розглядати як дохід, отриманий працівниками у вигляді додаткового блага, який включається до місячного оподатковуваного доходу та оподатковується ПДФО за ставкою 18% і ВЗ за ставкою 1,5%. Також буде ЄСВ 22%, якщо семінар проводила організація, не акредитована як навчальний заклад.
Проте, розглядаючи зазначену ситуацію, доходимо висновку, якщо в документах на участь у семінарі відсутня персоніфікація працівників, то вартість семінару не буде для учасників додатковим благом, відповідно не потрібно утримувати ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ та відображати у додатках єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити