• Посилання скопійовано

Семінар для працівників без персоналізації: додаткове благо

Компанія оплатила семінар для 4-5 осіб, з доступом до запису на місяць (в документах про участь у семінарі ідентифікація осіб відсутня). Чи є тут додаткове благо та ВЗ? Якщо семінар буде проходити у вихідний день (сб, нд) або після робочого дня (пізніше 18:00), чи є це понаднормова робота/робота у вихідний день? Яке має бути документальне оформлення?

Гарантії працівникам, які направляються на семінар

Направлення в участі у семінарі можна розглядати як підвищення кваліфікації або як відрядження. 

Гарантії для працівників, направлених на підвищення кваліфікації встановлені ст. 122 КЗпП та Постановою №695 та передбачають збереження середньої  заробітної плати за основним місцем роботи за  час  навчання. Для цього у Положенні про оплату праці має бути зазначено, що такий день роботодавець оплачуєте виходячи з розміру середньої зарплати. Якщо семінар відбудеться пізніше 18:00 і працівник в цей день відпрацював, то за цей день роботодавець нараховує середню зарплату. Інших доплат за роботу в цей день не здійснюється. І участь у семінарі після 18:00 не є понаднормовою роботою.

Якщо семінар буде проходити в іншому населеному пункті, то можна оформити службове відрядження, згідно з ст. 121 КЗпП. Якщо працівника спеціально направляють у відрядження у вихідний день (п. 9 розділу І Інструкції №59), то така робота компенсується наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі (ч. 1 ст. 72 КЗпП). При цьому в наказі про відрядження слід зазначити, що працівник отримуватиме інформаційно-консультаційні послуги для роботодавця у свій вихідний день. Якщо у день виїзду у відрядження (пізніше 18:00) працівник працював, то цей день йому оплачується не нижче середнього заробітку. Інших доплат за роботу в цей день не здійснюється.

 

Оподаткування 

Згідно з пп. 165.1.37 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку.

Участь у семінарах передбачає отримання інформаційно-консультаційних послуг на підставі укладеного договору з його організатором.

Тож, якщо запрошеною стороною семінару та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юрособа (роботодавець), інтереси якої представляютьпрацівники, то сума, сплачена роботодавцем за участь у такому семінарі, не є доходом таких працівників, відповідно і об’єктом оподаткування ПДФО.

Якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є конкретні працівники, які отримують ці послуги, то суму, сплачену роботодавцем за їх участь у семінарі, слід розглядати як дохід, отриманий працівниками у вигляді додаткового блага, який включається до місячного оподатковуваного доходу та оподатковується ПДФО за ставкою 18% і ВЗ за ставкою 1,5%. Також буде ЄСВ 22%, якщо семінар проводила організація, не акредитована як навчальний заклад.

Проте, розглядаючи зазначену ситуацію, доходимо висновку, якщо в документах на участь у семінарі відсутня персоніфікація працівників, то вартість семінару не буде для учасників додатковим благом, відповідно не потрібно утримувати ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ та відображати у додатках єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

 • Підприємство оплачує послуги охорони працівника: яке буде оподаткування?
  ТОВ уклало договір з охоронною фірмою для отримання послуг з охорони працівника. Розуміє, що це додаткове благо, де сплачений ПДФО та ВЗ потрібно утримувати з зарплати. Коли саме потрібно перераховувати податки - протягом 3 банківських днів з моменту перерахування коштів за послуги? Чи потрібно нараховувати ЄСВ на цю суму? Чи є податкова різниця з податку на прибуток з приводу цієї операції?
  30.11.202326
 • Добові є більшими за граничну норму: що з ПДФО?
  Працівник знаходився у відрядженні у Львові 2 доби та потім у Варшаві на форумі 3 доби. Виплата добових більша граничної норми. Чи застосовувати коефіцієнт в розрахунку ПДФО на суму перевищення? Коли необхідно сплачувати ПДФО та ВЗ? Чи вважається пересадкою зупинка у Львові, якщо виїзд зі Львова та перетин кордону відбувається в один день (добові нараховувати за цей день як за кордон)?
  29.11.20234371
 • Квитки у подарунок дітям працівників
  Фірма хоче придбати для дітей працівників квитки до цирку. Як це оформити і як оподатковувати ЄСВ, ВЗ, ПДФО і податком на прибуток?
  24.11.2023374
 • Роздача гуманітарних наборів фізособам релігійною організацією: ПДФО та ПДВ
  Релігійна організація активно допомагає населенню, роздаючи продуктові та гігієнічні набори, що або придбані за власні кошти (за рахунок добровільних пожертв членів церкви), або отримані як гуманітарна допомога від партнерів. Через дану операцію постало питання:
  23.11.202346
 • Договір доручення з фізособою чи ФОПом: що з ПДФО?
  Підприємство підписало договір доручення на проведення закупівлі програмної продукції з фізособою. При перевірці його в базі YouControl було з’ясовано, що він також є ФОП, але виду діяльності на виконання цих послуг не додано. Що буде з оподаткуванням ПДФО та ВЗ?
  23.11.2023796