• Посилання скопійовано

Порядок виправлення помилок в декларації про доходи залежить від часу їх виявлення

Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2012 рік була подана з помилкою. Як виправити її, в якому періоді та чи передбачено за це штрафні санкції?

Для самостійного виправлення помилок у податковій декларації про майновий стан і доходи,  потрібно діяти залежно від того, коли саме виявлена така помилка. У випадку виявлення помилки у декларації за 2012 рік до 1 травня 2013 року достатньо подати нову Декларацію. Таке подання скасує попередню з невірними даними. І помилку буде виправлено без внесення відомостей до розділу VI Декларації. Подання звітної нової форми не тягне штрафних санкцій.

Проте, якщо помилку виявлено після 1 травня 2013 року – прийдеться подати уточнюючу декларацію за 2012 рік або відобразити виправлення в поточній Декларації, яку ви подаватимете за 2013 рік. Під час виправлення доведеться заповнити розділ VI Декларації. Відповідно до п. 50.1 ст.50 Податкового кодексу України, платник, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, повинен (за винятком випадку, коли таку помилку виявлено під час податкової перевірки):

 - або подати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючого розрахунку;


- або відобразити суму недоплати в складі декларації із цього податку за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на розмір штрафу, — 5% від такої суми, зі збільшенням загальної суми грошового зобов'язання із цього податку.

Крім того, якщо помилку виявили 1 серпня 2013 року чи пізніше - потрібно обчислити суму пені за нормами пп. 129.1.2 ПКУ. Її визначають на день погашення податкового зобов'язання на суму заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ на день заниження (сьогодні ставка НБУ - 7%).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202456
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024188
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436