Як передбачено пп. 168.1.5 ПКУ у разі, якщо орендну плату нараховано, але не виплачено, ПДФО перераховуються до бюджету у строки, установлені для місячного податкового періоду, тобто протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Дата нарахування доходу фізособі у вигляді оренди визначається згідно з умовами договору з такою фізособою. Зокрема, якщо передбачено, що оренда плата нараховується та сплачується раз на рік (в даному випадку до 30.11.2019 р.), то вважаємо, що її нарахування необхідно відобразити не пізніше ніж 30.11.2019 р., не зважаючи на те, що фактична її виплата відбулась у січні 2020 року (тобто виплата відбулась з затримкою, однак нарахування доходу має бути відображено згідно з первинними документами). Отже, сплатити ПДФО з суми такої орендної плати орендар має відповідно до 30.12.2019 року.
При цьому, як передбачено п. 3.2 та 3.3 Порядку №4, у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні.
Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння).
У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Таким чином, в даному випадку податковим агентом нарахована орендна плата за 2019 рік та сума податку (3а та 4а) має бути відображена у формі №1ДФ у IV кварталі 2019 року. А у січні (тобто І кварталі 2020 року), коли відбулась безпосередньо виплата такої орендної плати та сплата податку підприємство по такій фізособі у ф. №1ДФ відображає суму виплаченого доходу та сплаченого податку у графі 3 та 4 відповідно.
Отже, в даному випадку має місце помилка при заповненні ф. №1ДФ, а отже, платник податку має подати уточнюючі розрахунки за IV квартал 2019 року та І квартал 2020 року. Про те, як уточнювати показники ф. №1ДФ, ми писали тут.
Зокрема, для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» – на виключення рядка. Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» – на введення рядка.
Тобто в уточнюючому розрахунку підприємство вказує помилковий рядок і у графі 9 зазначає «1». Після цього наступним рядком зазначає правильні данні які відповідають порядку зазначеному вище а у графі 9 проставляє «0».
Що ж до IV кварталу 2019 року, оскільки помилкового рядка там немає, то в уточнюючому розрахунку лише зазначається рядок з даними зазначеними згідно наведеного вище порядку, а у графі 9 проставляє «0».
Подання уточнюючих розрахунків призведе до накладання штрафу згідно з пп. 119.1 ПКУ у розмірі 1020 гривень (2040, якщо це повторне порушення протягом року). При цьому, штраф буде накладатись один за всі одночасно подані уточнюючі розрахунки (про це податківці роз’яснювали тут).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити