Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Як подати заяву для застосування ПСП?

Як заповнюється працівником заява на застосування ПСП в залежності від розміру пільги? При яких граничних обсягах доходу застосовується ПСП?

Шаблон заяви, яку має подати працівник своєму роботодавцю для отримання ПСП, ми наводили тут. Зокрема, у заяві необхідно зазначити:

  1. пункт ПКУ, яким передбачено надання конкретного виду пільги;
  2. перелік документів, що надаються разом з заявою для отримання ПСП відповідного розміру. Перелік документів, які необхідно подати разом з заявою для отримання кожного виду ПСП, ми наводили тут.
  3. ПІБ, дата та підпис працівника.

Тобто заява у всіх випадках заповнюється однаково з різницею лише у номері підпункту (пп. 169.1.1 – 169.1.4 ПКУ), згідно з яким надається конкретний вид ПСП та переліку документів яка подаються разом з заявою.

 

Граничний розмір доходу для застосування ПСП

Майже для всіх категорій ПСП граничний обсяг доходу для її застосування у 2020 році становить 2940 гривень. Виключення становлять лише ПСП за пп. 169.1.2 ПКУ та пп. «а» і «б» пп. 169.1.3 ПКУ. В таким випадках граничний обсяг доходу для застосування ПСП розраховується як 2940 грн, помножена на кількість дітей.

Наприклад, якщо в сім’ї особи три дитини, то один із батьків має право на ПСП у розмірі 3153 гривень за умови, що сума його доходу за цим місцем роботи не перевищує 8820 гривень.

Право на ПСП виникає у працівника починаючи з місяця, в якому було подано відповідну заяву (це може бути і місяць прийняття на роботу). У місяці звільнення роботодавець також застосовує ПСП до доходу працівника, однак необхідно враховувати, що грошова компенсація за невикористану відпустку включається до складу місячного з метою застосування ПСП.

Таким чином, ПСП у 2020 році може бути застосована у разі, якщо сума доходу фізособи за цим місцем роботи не перевищує 2940 гривень (або ж 2940 * кількість дітей у визначених випадках), наприклад, це може бути неосновне місце роботи, або випадки коли працівник працює не повний робочий день.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Пільги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі