Відповідно до пп. «є» пп. 170.7.4 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) навчальному закладу у вигляді плати за навчання або за надання додаткових послуг з навчання:
- особи з інвалідністю,
- дитини з інвалідністю або
- дитини, в якої хоча б один із батьків є особою з інвалідністю;
- дитини-сироти, напівсироти;
- дитини з багатодітної чи малозабезпеченої родини;
- дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав.
Тобто, щоб скористатися цією пільгою, оплата навчання має бути, по-перше, за дитину з інвалідністю.
По-друге, має бути документальне підтвердження цієї операції. У всякому разі, має бути договір з навчальним закладом. Між ким його варто укладати?
Відповідно до п. 11 розд. ІІ Переліку №1170 не оподатковуються ЄСВ витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов'язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством та навчальним закладом.
Таким чином, з нашого погляду, для уникнення непорозумінь щодо нарахування ЄСВ договір має бути тристоронній – між школою, підприємством і батьками чи одним з батьків дитини, яка навчається. Звісно, що батьки укладають договір від імені дитини і на її користь.
По-третє, оплату має здійснювати резидент України.
Стосовно даної ситуації: скоріш за все, під цю пільгу може потрапити оплата за навчання за першу дитину, яка є інвалідом.
Але оплата навчання за другу дитину, яка інвалідом не є, під цю пільгу не попадає. Тому з оплат за цю другу дитину підприємство має утримувати ПДФО і ВЗ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити