Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Підприємство оплачує навчання дітей: що з податками?

Підприємство оплатило школі навчання дитини (інваліда) директора (він же засновник) за договором про надання послуг навчання. За другу дитину (не інваліда) директора оплата школі була як благодійний внесок, з зазначенням у призначенні платежу ПІБ дитини. Чи сплачувати з цих платежів ПДФО та ВЗ?

Відповідно до пп. «є» пп. 170.7.4 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) навчальному закладу у вигляді плати за навчання або за надання додаткових послуг з навчання:

  • особи з інвалідністю, 
  • дитини з інвалідністю або 
  • дитини, в якої хоча б один із батьків є особою з інвалідністю; 
  • дитини-сироти, напівсироти; 
  • дитини з багатодітної чи малозабезпеченої родини; 
  • дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав.

Тобто, щоб скористатися цією пільгою, оплата навчання має бути, по-перше, за дитину з інвалідністю. 

По-друге, має бути документальне підтвердження цієї операції. У всякому разі, має бути договір з навчальним закладом. Між ким його варто укладати?

Відповідно до п. 11 розд. ІІ Переліку № 1170 не оподатковуються ЄСВ витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов'язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством та навчальним закладом.

Таким чином, з нашого погляду, для уникнення непорозумінь щодо нарахування ЄСВ договір має бути тристоронній – між школою, підприємством і батьками чи одним з батьків дитини, яка навчається. Звісно, що батьки укладають договір від імені дитини і на її користь. 

По-третє, оплату має здійснювати резидент України.

Стосовно даної ситуації: скоріш за все, під цю пільгу може потрапити оплата за навчання за першу дитину, яка є інвалідом. 

Але оплата навчання за другу дитину, яка інвалідом не є, під цю пільгу не попадає. Тому з оплат за цю другу дитину підприємство має утримувати ПДФО і ВЗ. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі