Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Укладено договір оренди авто з працівником: як відобразити у формі №1ДФ?

Підприємством укладено договір оренди автомобіля із співробітником підприємства. Щомісячна сума оренди складає 4 тис. грн. Як правильно визначити суму ПДФО і ВЗ? Як відображати цю операцію у формі №1ДФ?

ПДФО та ВЗ

Дохід у вигляді орендної плати від здачі в оренду автомобіля є оподатковуваним доходом фізособи (пп. 164.2.5 ПКУ). При цьому нарахувати і сплатити суму податку до бюджету повинен податковий агент такої фізособи — підприємство-орендар. Ставка податку становить 18% від суми доходу, отриманого у вигляді орендної плати. Об’єкт оподаткування визначають виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі.

З орендної плати фізособі  підприємство утримує військовий збір (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Адже до об’єкта оподаткування військовим збором потрапляють, зокрема, доходи із джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування, виплати, надання (пп. 163.1 ПКУ), загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) доходу платника податку включаються, зокрема, суми винагород й інших виплат, нарахованих (виплачених) платникові податку відповідно до умов цивільно-правового договору (пп. 164.2.2 ПКУ), і дохід від надання майна в лізинг, оренду чи суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, установленому пп. 170.1 ПКУ (пп. 164.2.5 ПКУ).

Серед доходів із джерела їх походження в Україні пп. «б» пп. 14.1.54 ПКУ називає й доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.  

Ставка збору дорівнює 1,5% від об’єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16- 1 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Таким чином,  сума до виплати складе  4 000 – 720  (4000 х 18%) – 60 (4000 х 1,5%) = 3220 грн.

 

Відображення в формі №1ДФ

У разі, якщо орендну плату нараховують і виплачують за договором оренди рухомого майна (а транспортний засіб до такого належить), використовують ознаку доходу «102». Адже виплату здійснюють за цивільно-правовим договором.

Однак податківці вважають, що під час оренди транспортного засобу слід використовувати ознаку «127».

У роз’ясненні з категорії 103.25, «ЗІР» також зазначено: «Суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізичних осіб на підставі договорів оренди рухомого майна (транспортний засіб, обладнання, устаткування та інше майно) відображаються ним у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «127».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Автотранспорт , Оренда , ПДФО , Договір , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі