Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

До якого бюджету сплачуються ПДФО, військовий збір та ЄСВ?

Підприємство зареєстроване в Тернопілі. У м. Хмельницький воно винаймає приміщення згідно з договором позички, при цьому філії, відокремленого структурного підрозділу немає. У тому ж населеному пункті підприємство отримало послуги за договором ЦПХ. До якого бюджету сплачувати ПДФО, військовий збір та ЄСВ з суми винагороди?

Податківці у підкатегорії 103.07 «ЗІР» нагадують, що платники податків підлягають взяттю на облік в контролюючих органах за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому наказом Мінфіну №1588.

Так, пп. 7.1 Порядку №1588 визначено, якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі. За умовами запитання, підприємству потрібно подати форму №20-ОПП до відповідної ДПІ у м. Хмельницькому. Ми писали про це тут>>

Податківці також зауважують, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів. Більш докладно про це читайте тут. Це ж стосується і ПДФО з винагороди за договорами ЦПХ. У даному випадку ПДФО слід сплачувати у м. Хмельницькому. Також читайте наші матеріали тут та тут.

Для ЄСВ та військового збору таких правил немає, вони сплачуються завжди за місцем реєстрації підприємства. Щодо ЄСВ ми писали тут.

Щодо військового збору, то він справляється до держбюджету, а не до місцевого, тому він сплачується за місцем реєстрації підприємства. У даному випадку ЄСВ та ВЗ сплачуються у м. Тернопіль.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Договір , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі