Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Як відображати передоплату за договором емфітевзису?

Підприємство за договором оренди землі у фізособи авансом сплачує за декілька років. Як відобразити суми сплаченого та нарахованого доходу та нарахованого та утриманого податку у розрахунку за формою №1ДФ?

За загальними правилами, які наведено у п. 3.23.5 Порядку №4розрахунок за формою №1ДФ заповнюється так:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізособі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. При цьому у разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні.
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством.
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Якщо йти за роз’ясненням у «Віснику», то можна зробити висновок, що у кварталі, в якому було здійснено таку передоплату, у графі 3 та 4 відображається повна сума сплачених коштів. А у рядку 3а та 4а – сума, фактично нарахованого доходу (тобто сума оренди, що припадає на звітний квартал) і, відповідно, сума податку з такого доходу. В подальших кварталах графи 3 та 4 не заповнюються, а заповнюються лише графи 3а та 4а у сумі, що відповідає сумі оренди за такі квартали та податку, утриманого з суми такої оренди.

В обліку за такого підходу на дату виплати передоплати та податку робляться записи: Дт 371 Кт 311 та Дт641/642 Кт 311 на всю суму сплаченого авансу/податку з авансу. А у сумі, що припадає на суму оренди за поточний квартал: Дт 23 Кт 631/Дт 631 Кт 371 та Дт 631 Кт 641/642.

Однак існує і альтернативний підхід до обліку ПДФО при передоплаті, за яким нарахування суми утриманого податку здійснюється безпосередньо у періоді, коли такий податок утримується і сплачується (запис: Дт 631 Кт 641/642). В такому випадку у графі 4а відображається сума, що є рівною графі 4. Тобто у ІІІ кварталі 2019 р. у сумі передоплати заповнюються графи 3, 4а, 4. Графа 3а заповнюється виходячи з фактичної суми оренди за ІІІ квартал.

Обидва варіанти ми також розглядали тут.

 

Військовий збір

З військовим збором ситуація аналогічна. Тобто у періоді сплати авансу, у графі «Загальна сума нарахованого доходу» та «Загальна сума утриманого податку, збору – нарахованого» вказуються суми оренди та податку з неї, що припадають на звітний квартал, а у графах «Загальна сума виплаченого доходу» та «Загальна сума утриманого податку, збору – перерахованого» суми, що були фактично сплачені.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , ПДФО , Договір , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі