• Посилання скопійовано

Сплата страхового платежу за авто фізособи-орендодавця: що з ПДФО?

Якщо орендар сплачує страховий платіж за авто орендодавця–фізособи, то чи потрібно нараховувати ПДФО та військовий збір?

Страхування транспортного засобу здійснюється орендодавцем - це вимога ч. 1 ст. 802 ЦКУ. З іншого боку, як передбачено у ч. 2 ст. 771 ЦКУ, договором оренди може бути встановлено обов'язок орендаря укласти договір страхування автомобіля, який передано у найм. Якщо така вимога не передбачена, тоді застрахований власником автомобіль, який згодом передано в оренду, не припиняє чинності договору страхування транспортного засобу.

Що стосується страхування відповідальності орендаря за шкоду, яка може бути завдана іншій особі у зв'язку з використанням автомобіля, то його порядок, як передбачено у ч. 2 ст. 802 ЦКУ, встановлюється законом. Відповідно до Закону №1961, обов'язок страхування цивільно-правової відповідальності покладено на власників ТЗ, а за визначенням п. 1.6 Закону №1961, власником ТЗ на підставі договору оренди є орендар, але тільки з метою Закону №1961.

Отже, перед використанням орендованого автомобіля орендар повинен застрахувати свою цивільну відповідальність. А ось укладення договору страхування автомобіля, який передано у найм, погоджується за домовленістю сторін.

Відповідно до Закону про страхування, страхування буває добровільним та обов’язковим. Видами добровільного страхування можуть бути, зокрема, страхування наземного транспорту (крім залізничного) (п. 6 ст. 6 Закону про страхування).

За позицією податківців в ІПК від 17.09.2018 р. №4057/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, сума страхових платежів, яка сплачується юрособою (орендарем) за договором страхування транспортного засобу фізособи (орендодавця) за програмою повне КАСКО, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої фізособи на підставі пп. 164.2.16 ПКУ та оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах. У формі №1ДФ така сума зазначається за ознакою «124», якщо орендар-фізособа не є працівником СГ — орендаря або «125», якщо орендар-фізособа є найманим працівником.

Проте, наприклад, у «Віснику» №28/2017 податківці звертають увагу на таке: якщо договір оренди транспортного засобу між юридичною та фізичною особою не був продовжений після закінчення дії його терміну, то така сума страхового зобов’язання, яку юрособа сплатила за страхування орендованого автомобіля, є додатковим благом фізособи і підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. У ф. №1ДФ така сума зазначається за ознакою «126».

Остаточно забезпечити себе від спірних ситуацій дозволить отримана від ДФС ІПК для конкретного СГ.

Щодо питання нарахування та сплати ЄСВ податківці доволі фіскальні і вважать сплачену суму платежу за договором КАСКО базою для ЄСВ, ми ж з такою позицією не погоджуємося (додатково див. тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436