Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Чи можна щомісячно надавати подарунок працівнику та не оподатковувати його ПДФО?

Чи можна кожного місяця упродовж року надавати працівнику подарунок, вартість якого не перевищує 1043,25 грн, та при цьому не оподатковувати його ПДФО?

У статті 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, яка не перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ).

Відповідно до п. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп),

де:

  • К - коефіцієнт;
  • Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

 У 2019 році для ставки ПДФО 18% розмір коефіцієнту складає 1,219512.

Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість подарунків, наданих такому платнику юрособою або фізособою – підприємцем, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році -  це 1043,25 грн).

При цьому, якщо вартість подарунків перевищує зазначений розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ПКУ

Вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не вище встановленого співвідношення до однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, відображається в податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунків перевищує зазначений розмір, то сума такого перевищення відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Отже, враховуючи вищезазначене, можна кожного місяця упродовж року надавати одному й тому ж працівнику подарунок (у негрошовій формі), вартість якого не перевищує 1043,25 грн, та не оподатковувати його ПДФО.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Звітність , ПДФО , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі