Відповідно до пп. 127.1 ПКУ за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.
Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, чинної на день виплати, нарахування.
Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас, штрафи, передбачені ст. 127 ПКУ, не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) ПДФО та військового збору самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку ПДФО, передбаченого пп. 169.4 ПКУ (тобто під час річного перерахунку, перерахунку під час звільнення працівника, в останньому місяці застосування соцпільги (пп. 169.4.2 ПКУ) та під час перерахунку за власним бажанням – пп. 169.4.3 ПКУ), та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.
Виявлені помилки виправляються шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою №1ДФ. У розділі ІІ форми №1ДФ у рядку «Військовий збір - виключення» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись