Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Придбання проїзного документа для працівників підприємства: чи оподатковувати ПДФО?

Директор планує придбати проїзний на метро за допомогою корпоративної карти. Проїзним будуть користуватися працівники для проїзду між офісом та об’єктами будівництва. Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ, якщо проїзд здійснюється в робочий час, але поїздку не можна ідентифікувати? Які документи слід скласти, щоб не нараховувати податки?

У «ЗІР» (категорія 103.04) податківці зазначають, що якщо специфіка роботи підприємства вимагає для виконання службових обов’язків переміщення працівників від одного об’єкта до іншого та умовами трудового договору (контракту) або умовами колективного договору передбачено, що юрособа за власний рахунок придбаває проїзні квитки на проїзд у міському пасажирському транспортні, які персонально не розподіляються між працівниками, а видаються їм у міру потреби для виконання виробничих завдань (у зв’язку зі специфікою роботи), то вартість таких проїзних квитків не буде оподатковуватися ПДФО на підставі пп.«а» пп.164.2.17 ПКУ.

Таким чином, директор подає на підприємство авансовий звіт після придбання такого проїзного квитка з відповідними підтверджуючи документами. При цьому, як було зазначено вище, якщо необхідність використання міського транспорту передбачена умовами колективного договору та вимагається для виконання службових обов’язків, то вартість такого проїзного до оподатковуваного доходу не включається.

Однак, якщо така необхідність не передбачена колективним або трудовим договором, тобто не передбачено компенсації або оплати за використання міського транспорту для виконання робочих завдань, то вартість придбаного проїзного квитка включається до оподатковуваного доходу директора з відповідним утриманням ПДФО (18%) та військового збору (1,5%).

Отже, безпосередньо законодавчі акти не передбачають вимоги щодо ідентифікації кожної такої поїздки, варто лише зазначити в трудовому або колективному договорі, як та якими способом працівникам оплачується проїзд у міському транспорті для виконання завдань, передбачених такою трудовою угодою.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Трудові відносини , Договір , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі