Спочатку наголосимо, що ЄСВ в такому випадку не сплачується. База для нарахування ЄСВ визначена ст. 7 Закону про ЄСВ, і серед доходів, що в ній зазначені, немає вартості придбаного у фізособи майна.
Щодо ПДФО, то слід визначитися, до якої категорії належить придбане майно. Обладнання – це рухоме майно, а отже, правила оподаткування такої операції ПДФО визначені ст. 173 ПКУ.
У разі, якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є, зокрема, юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента (п. 173.3 ПКУ). Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ПКУ, тобто 5% (п. 173.1 ПКУ).
Крім того, відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ доходи, визначені в ст. 163 ПКУ, тобто, оподатковані ПДФО, є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка військового збору становить 1,5% об'єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).
Утримання ПДФО та ВЗ відбувається під час нарахування доходу, тобто, при оприбуткуванні придбаного обладнання. А строки сплати цих платежів до бюджету встановлені ст. 168 ПКУ.
Не забудьте і зазначити такий дохід у формі №1ДФ. Нагадуємо, що ознака доходу, за якою він відображається у розділі І цього звіту, в цьому випадку буде «105» - продаж (обмін) рухомого майна згідно зі ст. 173 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись