Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на нерухомість сплачує власник такої нерухомості

Комунальне підприємство (без статусу неприбутковості) має на балансі нежитлову будівлю, яка є власністю територіальної громади районної ради. Чи потрібно у такому випадку сплачувати податок на нерухоме майно?

Відповідно до п. 266.1.1 ПКУ платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

У свою чергу ст. 182 ЦКУ право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають держреєстрації.

За умовами запитання, комунальне підприємство не отримувало прав власності на таку нерухомість.

Отже, комунальне підприємство, яке має на балансі таку нерухомість не є платником податку на майно. Водночас, оскільки власник такої нерухомості є органом місцевого самоврядування, то згідно з п. "а" п. 266.2.2 ПКУ не є об’єктом оподаткування об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).

Отже, така нерухомість не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі