Згідно з пп. 266.2.2ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, зокрема будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств).
Як зазначають податківці, з метою застосування норм пп. 266.2.2 ПКУ промисловими вважаються підприємства, які відповідно до ДК 009:2010 відносяться до секцій:
- B «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів»;
- C «Переробна промисловість», зокрема виробництво харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів, текстильне виробництво, виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, виробництво паперу та паперових виробів, поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації тощо;
- D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря»,
- E «Водопостачання; каналізація, поводження з відходами»;
- F «Будівництво».
Отже, дане підприємство підпадає під визначення промислового, оскільки його види діяльності відносяться до цих секцій.
Згідно з ДК 018-2000 до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) належать будівлі промислові – будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства тощо.
При цьому, у розділі 1 Державного класифікатора наводиться методика класифікації будівель, що використовуються або запроектовані для декількох призначень (комбіноване житло, готель і контора). Такі будівлі повинні бути ідентифіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення. Головне призначення повинне бути визначене так:
- обчислюється відсоткове співвідношення площ різних за призначенням приміщень будівлі у складі повної загальної площі з віднесенням цих приміщень згідно з їх призначенням чи використанням до відповідного класифікаційного угруповання;
- потім будівля класифікується за методом "згори - донизу". Будівлю спочатку відносять до розділу (один розряд коду), що охоплює всю чи більшу частку всієї її загальної площі. Далі їх відносять до підрозділу (два розряди коду) - житлові будівлі, нежитлові будівлі за найбільшою питомою вагою площі у цій будівлі. Наступним кроком визначається група (три розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі у межах підрозділу. І нарешті, вибирається належність будівлі до класу (чотири розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі у межах групи.
Відповідно, якщо основне призначення комплексу буде визначено кодом 1251 «Будівлі промислові», то таке приміщення не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити