Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи потрібно сплачувати податок на нерухоме майно підприємству - власнику приміщення хлібзаводу?

Підприємство (виробник хлібобулочних виробів) має у власності приміщення хлібзаводу. Чи повинно підприємство сплачувати податок на нерухоме майно, якщо в приміщенні знаходяться кабінет керівника та бухгалтерія?

У листі ДФС від 26.05.2017 р. №376/6/99-99-12-02-03-15/ІПК зазначено, що відповідно до Класифікатора до об’єктів нерухомості, на яких поширюється податкова пільга, визначена ч. "є" пп. 266.2.2 ПКУ, належать об’єкти, зазначені у класі 1251 "Будівлі промислові". Зокрема до таких будівель відносять "будівлі підприємств харчової промисловості" (код 1251.5).

При цьому, у розділі 1 Державного класифікатора наводиться методика класифікації будівель що використовуються або запроектовані для декількох призначень (комбіноване житло, готель і контора). Такі будівлі повинні бути ідентифіковані за однією класифікаційною ознакою відповідно до головного призначення. Головне призначення повинне бути визначене таким чином:

  • обчислюється відсоткове співвідношення площ різних за призначенням приміщень будівлі в складі повної загальної площі з віднесенням цих приміщень згідно з їх призначенням чи використанням до відповідного класифікаційного угруповання;
  • потім будівля класифікується за методом "згори - донизу". Будівлю спочатку відносять до розділу (один розряд коду), що охоплює всю чи більшу частку всієї її загальної площі. Далі їх відносять до підрозділу (два розряди коду) - житлові будівлі, нежитлові будівлі за найбільшою питомою вагою площі в цій будівлі. Наступним кроком визначається група (три розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі в межах підрозділу. Нарешті, вибирається належність будівлі до класу (чотири розряди коду) за найбільшою часткою всієї загальної площі в межах групи.

Зважаючи на вищезазначене, все приміщення хлібзаводу класифікується як єдиний комплекс з ознакою "будівлі підприємств харчової промисловості".

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі