• Посилання скопійовано

Надання путівок штатним працівникам профспілкової організації: нюанси оподаткування

Працівнику профспілкової організації надано путівку до санаторію, варсть якої оплачує роботодавець. Чи підлягаює оподаткуванню (ПДФО, ЄСВ, ВЗ, застосування коефіцієнту) часткове або безкоштовне надання путівок працівникам профспілкової організхації в санаторії або в дитячі оздоровчі табори? Як це відобразити в податковій звітності?

Перш за все, необхідно визначитись з поняттям, що саме являє собою «путівка». Так ПКУ не містить визначення даному терміну, тому звернемось до інших законодавчих актів.

Путівка на відпочинок - це ваучер у значенні ст. 23 Закону про туризм, інструкція щодо оформлення якого затверджена наказом Державної туристичної адміністрації України від 06.06.2005 р. №50.  

Зокрема, щодо вимог до такого ваучеру є наявність обов’язкових реквізитів: 

  • найменування документа - "Ваучер";
  • найменування та   місцезнаходження    суб'єкта    туристичної діяльності, номер ліцензії на відповідний вид діяльності, юрадреса;  
  • прізвище, ім'я (по-батькові) туриста  (при  груповій  поїздці прізвища, імена (по батькові) членів групи); 
  • строки надання   і   види  туристичних  послуг,  їх  загальна вартість; 
  • назва, адреса та номер телефону об'єкта розміщення,  його тип та категорія, режим харчування; 
  • розмір фінзабезпечення відповідальності туроператора (турагента) або  межі   відповідальності   суб'єкта   туристичної діяльності за договором агентування; 
  • інші дані, обумовлені характером угоди, складом групи тощо; 
  •  дата видачі ваучера;
  • місце для печатки - М. П.

Відповідно до пп. 165.1.35 ПКУ пп. 165.1.35 ПКУ вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки. 

Також, якщо така оплата путівки не має відповідних ознак путівки, то на думку податківців, її вартість буде включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковуються на загальних підставах.

Аналізуючи наведену в запитанні ситуацію, стає зрозуміло, що зазначена вище податкова пільга застосовуватися не може. Адже, хоча у ньому мова і йде про  профспілку, вона в даному випадку виступає роботодавцем фізособи-працівника. 

Тобто звільнення від ПДФО поширюється виключно на платників податків – членів профспілки, які отримують від такої профспілки путівки для власного оздоровлення та оздоровлення неповнолітніх дітей. Навіть сімейна профспілкова путівка, надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення іншого члена сім’ї або дітей після 18 років, оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1.5 % від розміру отриманого доходу на оздоровлення таких членів сім’ї. 

Вартість путівок на санаторно-курортне лікування або відпочинок, які надаються за рахунок коштів підприємств чи установ - роботодавців платникам податку - працівникам та їх неповнолітнім дітям, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників.

Але те, як оподатковуватиметься такий дохід, наданий працівнику, залежить від його класифікації. За певних умов такий дохід може бути визнаним і подарунком, і додатковим благом, і зарплатою працівника. Докладніше про це читайте тут  і тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202484
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424