• Посилання скопійовано

Продаж торговельної марки фізособою: які податки сплачувати?

Засновник(фізособа) ТОВ продає для товариства значок торгової марки. Які податки сплачуються (всі операції проходять на території України)?

Можливість переходу прав на торговельну марку визначено у ЦКУ (ст. 495 ЦКУ), Законі України «Про охорону прав на знак для товарів та послуг» (п. 7 ст. 16), наказі Міністерства освіти і науки України від 03.08.2001 №576  «Про затвердження Інструкції про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстрів відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака (міжнародного знака) для товарів і послуг».

У Законі «Про охорону прав на знак для товарів та послуг» встановлені загальні засади переходу прав на торговельну марку. Так, власник свідоцтва може передавати будь-якій особі право власності на знак повністю або відносно частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг на підставі договору. Передача права власності на знак не допускається, якщо вона може стати причиною введення в оману споживача щодо товару і послуги або щодо особи, яка виготовляє товар чи надає послугу. З цього випливають дві засади переходу прав на торговельну марку:

  • передача прав можлива шляхом укладання договору;
  • не допускається передача прав, якщо це буде причиною омани споживачів продукції, послуг. 

Договірний спосіб переходу прав на торговельну марку є лінійним механізмом переходу прав від однієї особи до іншої. Перехід прав на торговельну марку за допомогою механізму договору поділяється на дві групи:

  • перехід прав користування (ліцензійний договір, договір комерційної концесії);
  • права власності на торговельну марку (договір купівлі-продажу, дарування).

Особливість цих договорів полягає у тому, що вони обов’язково підлягають реєстрації у Державній службі інтелектуальної власності.

Виходячи з суті запитання відбувається перехід права власності на торговельну марку від фізособи на юрособу. Відповідно при цьому має бути укладений договір купівлі-продажу. Доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної (промислової) власності, та прирівняні до них права включаються до загального оподатковуваного доходу фізособи (п. 164.2.3 ПКУ). Дохід оподатковується згідно з ст.173 ПКУ. Ставка оподаткування ПДФО складає 5% (п.167.2 ПКУ). Додатково дохід від продажу торговельної марки оподатковується військовим збором. Також  у разі якщо стороною договору купівлі-продажу  є юрособа чи фізособа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати  функції податкового агента ( п.173.3 ПКУ

 Якщо мова йде про передачу права користування див. консультацію>>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202452
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202431
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024536
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430