За пп. 137.4.2 ПКУ у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду. З цього приводу також є лист ГУ ДФС у м. Києві від 05.09.2016 р. №19707/10/26-15-12-05-11.
Тож на підставі умов питання підприємство визнається платником податку на прибуток з 1 жовтня 2016 року. І саме з цієї дати всі операції будуть визначатися, як у платника податку на прибуток.
А це означає, що при прийнятті після 1 жовтня 2016 року рішення про виплату дивідендів засновнику-фізособі за минулі періоді, оподатковувати дивіденди ПДФО потрібно буде за ставкою 5%, а не 18%. Таке правило оподаткування виходить із норми пп. 170.5.1 ПКУ. Не слід забувати, що нараховані дивіденди, які будуть виплачуватися фізособі, ще підлягають утриманню військового збору за ставкою 1,5% (пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Детальніше особливості оподаткування дивідендів розглянуто у консультації. Про особливості відображення дивідендів у ф. №1ДФ розглянуто у консультації.
Що стосується авансового внеску з податку на прибуток. Відповідно до п. 57.1-1.3 ПКУ авансовий внесок з податку на прибуток не сплачується у разі виплати дивідендів фізособі.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити