• Посилання скопійовано

Сплата місцевих податків філіями: нюанси обліку

Обов’язок з нарахування місцевих податків передано філіям окремим розпорядженням по підприємству, із використанням рахунку 683. На яких рахунках відображати нарахування місцевих податків філіям? Чи може філія нарахування земельного податку включати до собівартості виробленої сільгосппродукції?

ЗапитанняДержпідприємство має 14 філій, які ведуть облік і складають баланси, що є складовою консолідованого балансу юрособи. Платником місцевих податків (земельного та екологічного) є юрособа, яка нараховує в бухобліку витрати за цими податками. Філії користуються земельними ділянками в своїх інтересах, головне підприємство доходу від основних видів діяльності не отримує. В 2016 р. обов’язок з нарахування місцевих податків було передано філіям окремим розпорядженням по підприємству, із використанням рахунку 683. В головному підприємстві нарахування земельного податку проходить за 92 рахунком. На яких витратних рахунках відображати нарахування місцевих податків філіям? Чи може філія нарахування земельного податку включати до собівартості виробленої сільгосппродукції?

Відповідь:

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291, на субрахунку 683 «Внутрішньогосподарські розрахунки» ведеться облік внутрішньогосподарських розрахунків з виробничими одиницями і господарствами, виділеними на окремий баланс:

  • за взаємним відпуском матеріальних цінностей;
  • реалізацією продукції, робіт, послуг;
  • передачею витрат загальноуправлінської діяльності;
  • виплатою заробітної плати працівникам цих господарств;
  • за іншими видами розрахунків.

Передача активів (основних засобів, готової продукції, товарів тощо) від одного підрозділу (філії) іншому, виділеному на окремий баланс, відображається за кредитом рахунків обліку відповідних активів і дебетом субрахунка 683 «Внутрішньогосподарські розрахунки», а їх одержання — зворотною кореспонденцією цих рахунків.

Тобто, цей субрахунок використовується не для обліку розрахунків між філіями та бюджетом, а виключно для обліку розрахунків між головним підприємством та філіями.

Цей субрахунок кореспондує за дебетом, зокрема, із рахунком 64 «Розрахунки за податками та платежами».

Отже, якщо наказом по підприємству встановлено, що філії мають право сплачувати місцеві податки, але повинні обліковувати їх за субрахунком 683, то такі філії повинні відображати такі місцеві податки не у складі власних витрат (витратних рахунків), а передавати такі витрати головному підприємству. Наприклад, сплата податку відображатиметься проведенням Дт 64 Кт 311, а передача таких витрат головному підприємству – Дт 683 Кт 64.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202412
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202416
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024347
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430