• Посилання скопійовано

Сплата місцевих податків філіями: нюанси обліку

Обов’язок з нарахування місцевих податків передано філіям окремим розпорядженням по підприємству, із використанням рахунку 683. На яких рахунках відображати нарахування місцевих податків філіям? Чи може філія нарахування земельного податку включати до собівартості виробленої сільгосппродукції?

ЗапитанняДержпідприємство має 14 філій, які ведуть облік і складають баланси, що є складовою консолідованого балансу юрособи. Платником місцевих податків (земельного та екологічного) є юрособа, яка нараховує в бухобліку витрати за цими податками. Філії користуються земельними ділянками в своїх інтересах, головне підприємство доходу від основних видів діяльності не отримує. В 2016 р. обов’язок з нарахування місцевих податків було передано філіям окремим розпорядженням по підприємству, із використанням рахунку 683. В головному підприємстві нарахування земельного податку проходить за 92 рахунком. На яких витратних рахунках відображати нарахування місцевих податків філіям? Чи може філія нарахування земельного податку включати до собівартості виробленої сільгосппродукції?

Відповідь:

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291, на субрахунку 683 «Внутрішньогосподарські розрахунки» ведеться облік внутрішньогосподарських розрахунків з виробничими одиницями і господарствами, виділеними на окремий баланс:

  • за взаємним відпуском матеріальних цінностей;
  • реалізацією продукції, робіт, послуг;
  • передачею витрат загальноуправлінської діяльності;
  • виплатою заробітної плати працівникам цих господарств;
  • за іншими видами розрахунків.

Передача активів (основних засобів, готової продукції, товарів тощо) від одного підрозділу (філії) іншому, виділеному на окремий баланс, відображається за кредитом рахунків обліку відповідних активів і дебетом субрахунка 683 «Внутрішньогосподарські розрахунки», а їх одержання — зворотною кореспонденцією цих рахунків.

Тобто, цей субрахунок використовується не для обліку розрахунків між філіями та бюджетом, а виключно для обліку розрахунків між головним підприємством та філіями.

Цей субрахунок кореспондує за дебетом, зокрема, із рахунком 64 «Розрахунки за податками та платежами».

Отже, якщо наказом по підприємству встановлено, що філії мають право сплачувати місцеві податки, але повинні обліковувати їх за субрахунком 683, то такі філії повинні відображати такі місцеві податки не у складі власних витрат (витратних рахунків), а передавати такі витрати головному підприємству. Наприклад, сплата податку відображатиметься проведенням Дт 64 Кт 311, а передача таких витрат головному підприємству – Дт 683 Кт 64.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202421
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430