Дійсно, згідно з п. 137.6 ПКУ в редакції від 01.01.2016 р. податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку має зменшуватися на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки саме щодо об'єктів нежитлової нерухомості. Тобто, тільки на сплачений податок на нерухоме майно за нежитлову нерухомість можна зменшити нарахований податок на прибуток. Також зазначимо, що різниця податку на нерухоме майно, що перевищує нарахований податок на прибуток, просто згорає: в рахунок наступних звітних періодів вона не може бути перенесена.
Але, в розрізі підготовки декларації з податку на прибуток за підсумками 2015 року слід звернутися до норм п. 137.5 ПКУ в редакції, що діяла на 31.12.2015 р.
Отже, при підготовці декларації з податку на прибуток за 2015 рік слід акцентувати увагу, що податок, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку на прибуток, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно. Про неможливість врахування різниці у подальшому мова не йде. Крім того, зверніть увагу на умову: для відображення цього податку у рядку 16.2 додатка ЗП до декларації, він має бути не лише нарахованим у бухобліку (задекларованим), але і фактично сплаченим за 2015 рік.
Хоча останні 25% річної суми такого податку його платники — юридичні особи сплачують протягом 30 днів після закінчення відповідного кварталу, але відповідно до роз’яснення податківців від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15 авансовий внесок з податку на майно, сплачений за IV квартал 2015 року до 30.01.2016 р., зменшує податок на прибуток, нарахований за 2015 рік.
Щодо бухобліку, то нарахування податку на нерухоме майно як на житлову, так й на нежитлову нерухомість, супроводжується проведенням Дт 92* Кт 641/Податок на нерухоме майно датою, коли його нараховують і декларують (ключовим питанням тут є той факт, що ще на початку року відомо суму витрат на весь рік і цією датою відображаємо в обліку), а за підсумками року – проведення Дт 79 Кт 92.
__________________
* Податок на нерухомість відноситься до складу адмінвитрат за приписами п. 18 П(С)БО 16, в обліку такі витрати повинні бути відображені датою їх нарахування (в нашому випадку, датою декларування податку на нерухомість).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись