• Посилання скопійовано

Нюанси нарахування податку на нерухоме майно на житлову і на нежитлову нерухомість

В 2015 г. начисляли налог на недвижимость по Дт 92 Кт 64, что привело к уменьшению фактора риска. Согласно декларации по прибыли затраты по налогу на нежилую недвижимость уменьшают налог на прибыль к уплате. Как начислять налог на недвижимость, если есть жилая и нежилая недвижимость?

Дійсно, згідно з п. 137.6 ПКУ в редакції від 01.01.2016 р. податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку має зменшуватися на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки саме щодо об'єктів нежитлової нерухомості. Тобто, тільки на сплачений податок на нерухоме майно за нежитлову нерухомість можна зменшити нарахований податок на прибуток. Також зазначимо, що різниця податку на нерухоме майно, що перевищує нарахований податок на прибуток, просто згорає: в рахунок наступних звітних періодів вона не може бути перенесена.

Але, в розрізі підготовки декларації з податку на прибуток за підсумками 2015 року слід звернутися до норм п. 137.5 ПКУ в редакції, що діяла на 31.12.2015 р

Отже, при підготовці декларації з податку на прибуток за 2015 рік слід акцентувати увагу, що податок, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку на прибуток, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно. Про неможливість врахування різниці у подальшому мова не йде. Крім того, зверніть увагу на умову: для відображення цього податку у рядку 16.2 додатка ЗП до декларації, він має бути не лише нарахованим у бухобліку (задекларованим), але і фактично сплаченим за 2015 рік.

Хоча останні 25% річної суми такого податку його платники — юридичні особи сплачують протягом 30 днів після закінчення відповідного кварталу, але відповідно до роз’яснення податківців від 09.06.2015 р. №11999/6/99-99-19-01-01-15 авансовий внесок з податку на майно, сплачений за IV квартал 2015 року до 30.01.2016 р., зменшує податок на прибуток, нарахований за 2015 рік. 

Щодо бухобліку, то нарахування податку на нерухоме майно як на житлову, так й на нежитлову нерухомість, супроводжується проведенням Дт 92* Кт 641/Податок на нерухоме майно датою, коли його нараховують і декларують  (ключовим питанням тут є той факт, що ще на початку року відомо суму витрат на весь рік і цією датою відображаємо в обліку), а за підсумками року – проведення Дт 79 Кт 92.

__________________

* Податок на нерухомість відноситься до складу адмінвитрат за приписами п. 18 П(С)БО 16, в обліку такі витрати повинні бути відображені датою їх нарахування (в нашому випадку, датою декларування податку на нерухомість).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202484
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424