Запитання: На промисловому підприємстві є виробничий цех- "Майонезний цех", в технічному паспорті якого зазначено загальну площу, виробничу та допоміжну площі. На допоміжних площах знаходяться душові, вбиральні, туалети, кабінет начальника цеху і т.п. Відповідно пп. 266.2.1 ст. 266 підлягає виключеню із об'єкту оподаткування податком на нерухомість загальна площа цеху, чи лише та частина, яка відноситься до виробничої площі? Будівля водоносної станції на масложировому комбінаті відноситься до об'єкту оподаткування?
Відповідь: Нажаль, наразі немає чітких роз’яснень з боку ДФСУ щодо того, як саме застосовується пільга, встановлена пп. 266.2.1 ПКУ. Зрозуміло, що від оподаткування податком на нерухомість позбавлено виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. Але з редакції цієї норми зрозуміло ще і те, що це не остаточний перелік будівель промисловості.
Однак визначення того, що таке «будівлі промисловості» чинне законодавство не містить. Є інше визначення – «промислові будівлі», їх перелік зазначено під кодом 1251 у Державному класифікаторі будівель та споруд ДК №018-2000. Однак складські приміщення цим класифікатором винесено до окремого коду – 1252. Тож, чи можна користуватися цим ДК №018-2000 з метою оподаткування податком на нерухомість, наразі невідомо.
Немає і роз’яснень від ДФСУ щодо того, як бути, якщо виробнича будівля містить не тільки виробничий цех, а і допоміжні площі. Тож, єдиний наразі вихід (хоча це і займе певний час) – це отримання індивідуальної податкової консультації в ДПІ (відповідно до ст. 52-53 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити