• Посилання скопійовано

Льготы по налогу устанавливаются в зависимости от имущества, которое облагается налогом

Физлицо владеет квартирой в 69 квадратов и магазином в 61 м2 (он выеден с жилого фонда). Налог следует платить только за квартиру?

Льготы по уплате налога на недвижимость предусмотрены п. 266.4 НКУ. Так, согласно пп. 266.4.1 НКУ база налогообложения объекта/объектов жилой недвижимости, в том числе их частей, находящихся в собственности физического лица налогоплательщика, уменьшается для квартиры / квартир независимо от их количества на 60 кв. метров.

Такое уменьшение предоставляется один раз за каждый базовый налоговый (отчетный) период (год). Сельские, поселковые, городские советы могут увеличивать предельную границу жилой недвижимости, на которую уменьшается база налогообложения.


 

Согласно пп. 266.4.2 НКУ сельские, поселковые, городские советы устанавливают льготы по налогу на недвижимость, который уплачивается на соответствующей территории с объектов жилой и / или нежилой недвижимости, находящихся в собственности физических лиц. Органы местного самоуправления до 1 февраля 2015 г. должны  подать в орган ГФСУ по местонахождению объекта жилой недвижимости сведения о льготах, предоставленных ими в соответствии с абзацем первым и вторым настоящего подпункта.

Льготы по налогу, который уплачивается на соответствующей территории с объектов нежилой недвижимости, устанавливаются в зависимости от имущества, которое является объектом налогообложения.

Таким образом, Вам нужно уплатить налог на квартиру в размере, не превышающем (69 – 60) кв.м * 24,36 грн/кв.м = 219,24 грн. Максимальная ставка налога на недвжимость – 2% от минимальной заработной платы, установленной законом на начало года. В 2015 г. это 2% * 1218 грн = 34,36 грн (пп. 266.5.1 НКУ).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024111
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202481
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430