• Посилання скопійовано

Власники житлової нерухомості можуть провести звірку своїх даних

Як дізнатись, яку суму податку на нерухомість необхідно буде платити з нерухомості, що мені належить?

Згідно зі змінами, внесеними Законом України від 04.07.2013 №403-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об'єктів нерухомості», податок на нерухоме майно сплачуватимуть не всі власники, а лише ті, які володіють «зайвими» квадратними метрами. При звірці даних про майно, яке перебуває у власності громадян та з якої у наступному році сплачуватиметься податок на нерухоме майно, фахівці Міндоходів повідомлять, з якої площі будуть обчислювати податок на нерухоме майно, насамперед враховуючи площу житлових об’єктів.


Зокрема, власники квартир, житлова площа яких не перевищує 120 кв. метрів та будинків, житлова площа яких до 250 кв. метрів, податок на нерухоме майно не сплачуватимуть. За умови, що житлова нерухомість, яка перебуває у власності особи, перевищує зазначені показники, така особа стає платником податку на нерухоме майно.

Лише 1 відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожен «зайвий» квадратний метр сплачуватимуть ті громадяни, які володіють квартирою, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, та будинком, житловою площею до 500 квадратних мерів.

Якщо житлова площа Вашої нерухомості перевищує зазначенні площі, доведеться сплатити 2,7 відсотка від мінімальної заробітної плати за «зайві» метри. Власникам кількох об’єктів житлової нерухомості треба взяти до уваги, що сплачувати податок вони будуть за умови, якщо житлова площа об’єктів нерухомості перевищує 370 квадратних метрів. Якщо житлова площа нерухомості для різних видів об’єктів не перевищує 740 квадратних метрів, ставка податку становить 1 відсоток, у разі перевищення 740 квадратних метрів - ставка вже становитиме 2,7 відсотка.

Детальніше про питання стосовно нарахування та сплати податку на нерухоме майно Ви можете проконсультуватися у центрах обслуговування платників. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202419
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202425
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024582
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024371
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202438