• Посилання скопійовано

Переплату щодо збору за спецводокористування можна повернути

Підприємство щоквартально подавало декларації щодо спецводокористування у 2012 — 2013 рр. I лише в серпні 2013 р. дізналося, що з 01.07.2012 р. СГД, які використовують воду лише для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, не є платниками цього збору. Чи можна подати уточнюючий розрахунок до декларації і повернути переплату?

Справді, Законом №4834(1) з 01.07.2012 р. було внесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, пп. 324.4.1 ПКУ було доповнено нормою, згідно з якою збір за спеціальне використання води не утримується за обсяги води, які були використані «для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку». Отже, якщо підприємство не мало інших обсягів води, які б воно використовувало в госпдіяльності, то з 01.07.2012 р. у нього не виникало грошове зобов'язання з такого збору.

------------1------------

Закон України від 24.05.2012 р. №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення деяких податкових норм».

--------------------------


Більше того, як роз'яснює ДПСУ в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом від 21.12.2012 р. №1180, вже починаючи з III кварталу 2012 р. підприємство мало право не подавати податкову декларацію з цього збору.

Проте декларацію було подано, грошове зобов'язання щодо збору нараховано і сплачено, хай і надміру. Що робити далі?

З погляду автора, підприємство, яке самостійно виявило таку помилку, має право її виправити в порядку, встановленому ст. 50 ПКУ (у зазначеному випадку — через уточнюючий розрахунок(2)), в будь-який зручний для себе час протягом строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (1095 календарних днів з граничного терміну подання декларації).

----------------2--------------

Уточнюючу форму декларації затверджено наказом МФУ від 21.12.2012 р. №1403.

-------------------------------

 

А зменшення грошового зобов'язання щодо збору згідно з таким уточнюючим розрахунком приведе до можливості або повернути надміру сплачені кошти в порядку, встановленому ст. 43 ПКУ, або зарахувати їх у погашення грошових зобов'язань з інших податків і зборів у порядку, встановленому п. 87.1 ПКУ. Для цього підприємству треба буде подати заяву у довільній формі до ДПI за місцем обліку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423