• Посилання скопійовано

Оподаткування ПнВК резидентом "Дія. Сіті" повернутої ПФД

Резидент "Дія. Сіті"– платник податку на виведений капітал надав короткострокову безвідсоткову ПФД засновнику – юрособі, нерезиденту "Дія. Сіті," платнику податку на прибуток на загальних підставах. Надана допомога була повернута до кінця календарного року. Чи підлягає оподаткуванню податком на виведений капітал за ставкою 9% надана і повернута протягом року фіндопомога?

Відповідно до пп. 141.9-1.2.6 ПКУ об'єктом оподаткування резидента "Дія. Сіті" – платника податку на особливих умовах є операції з виплати (надання) особі, яка не є резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах, фінансової допомоги в сумі, визначеній за правилами, установленими пп. 135.2.1.7, 135.2.1.8, 135.2.1.8-1 ПКУ.

Відповідно до пп. 135.2 ПКУ базою оподаткування операцій резидента "Дія. Сіті" – платника податку на особливих умовах є грошове вираження об'єкта оподаткування, розрахованого за правилами, визначеними цим пунктом та пп. 141.9-1.3 ПКУ.

Вичерпний перелік об’єктів оподаткування ПнВК резидентів "Дія. Сіті" міститься у пп. 135.1.2 ПКУ, серед них, зокрема, фінансова допомога: 

 • надана особі, яка не є резидентом "Дія. Сіті" – платником податку на особливих умовах, якщо така фінансова допомога не підлягає поверненню; 
 • надана пов’язаній особі (фізичній або юридичній), яка не є резидентом "Дія. Сіті" – платником податку на особливих умовах, незалежно від наявності умови про повернення; 
 • надана непов’язаній особі (фізичній або юридичній), яка не є резидентом "Дія. Сіті" – платником податку на особливих умовах, якщо фінансова допомога не була повернута протягом 12 календарних місяців починаючи з місяця, наступного за календарним місяцем, в якому була видана сума фінансової допомоги, або якщо до закінчення зазначеного 12-місячного строку заборгованість за такою фінансовою допомогою була визнана безнадійною згідно з пп. 14.1.11 ПКУ або була припинена внаслідок прощення боргу.

З зазначеної норми робим висновок, що надана безвідсоткова ПФД засновнику – юрособі, не резиденту Дія Сіті та яка повернута протягом року (хоча в даному випадку  це не має значення), підлягає оподаткуванню податком на виведений капітал за ставкою 9%, оскільки засновник є пов’язаною особою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
  ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
  16.04.202416
 • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
  Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
  15.04.2024290
 • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
  ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
  27.03.202429
 • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
  Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
  14.03.202459
 • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
  Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
  13.03.202430