• Посилання скопійовано

Оподаткування компенсації витрат СГ за програмами облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю та ваучеру на БПЛА

Чи виникне оподаткування у ФОПа ІІІ групи (як у фізособи) отриманих коштів компенсації: по програмі "Компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю" та по програмі «Ваучер на БПЛА/БПЛК»?

Про те, як отримати компенсацію роботодавцю за програмою "Компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю", які витрати компенсуватиме Центр зайнятості, які документи для цього потрібні, хто не матиме на неї права та інше ми писали тут, тут та тут. Така компенсація передбачена Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою КМУ від 22.08.2023 року №893. При цьому, скільки б роботодавець не витратив у реальності, він отримає не більш як 100500 грн за одного працівника з І групою інвалідності і не більш як 67000 грн за працівника з ІІ групою інвалідності. 

Оподаткування отриманої компенсації роботодавцем від Центру зайнятості  понесених раніше витрат на облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю ані Порядком №893, ані іншим нормативно-правовим документом не передбачено.

Програма «Ваучер на БПЛА/БПЛК» полягає у покритті витрат, понесених (суб’єктами підприємницької діяльності ((юрособами та ФОПами - винахідниками та розробниками БПЛА/БПЛК, які пройшли кваліфікаційний відбір) на виробництво та передачу (на добровільній безоплатній основі військовій частині (за її запитом) по акту прийму передачі) безпілотних літальних апаратів та комплексів. Компенсація надається в сумі до 1000 тис. грн.

Тож тут розуміємо, що витрати несе саме підприємець, то й компенсацію отримуватиме саме підприємець.

Оподаткування отриманої компенсації підприємцем з міського бюджету понесених раніше витрат на виробництво БПЛА/БПЛК, що були безоплатно передані до військової частини, не передбачено законодавством.

Зокрема, відповідно до пп. 292.11 ПКУ до доходів ФОП-єдинника не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Компенсація нерезиденту витрат на страхування працівника: оподаткування
  Материнька компанія - нерезидент має глобальний договір страхування (страхування подорожей, медичне, додатковий пенсійний план) для всіх своїх співробітників-експатів, тобто, співробітників, які працюють за контрактом в іншій країні. Поліс діє по всьому світу. Дочірня компанія, резидент України, буде компенсувати такі витрати щодо свого директора - нерезидента. Які податкові наслідки (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО) для резидента?
  Сьогодні 13:146
 • Оподаткування податком на виведений капітал резидента Дія. Сіті при виплаті дивідендів
  Резидент Дія. Сіті, платник податку на особливих умовах, звітується раз на рік, за підсумками 9 місяців 2023 р. отримав прибуток, планує в грудні виплатити дивіденди. Які податкові наслідки, якщо дивіденди будуть за наслідками бухгалтерського прибутку і якщо будуть з суми, що перевищує бухгалтерський прибуток?
  Сьогодні 10:088
 • Як виправити помилку, якщо декларація з податку на нерухомість не подавалася з 2012 року?
  ТОВ на загальній системі оподаткування з 2012 року є власником нежитлового приміщення площею 101,1 кв.м. З дати купівлі по сьогодні податок на нерухоме майно не нараховувався і не сплачувався, декларація не подавалася. Як виправити це?
  27.11.2023524
 • Допомога від роботодавця дітям працівників-військовослужбовців, які загинули
  ТОВ планує надавати матеріальну допомогу до повноліття дітям працівників – загиблих військовослужбовців. Як це документально оформити? Які документи потрібні від отримувача? Чи оподатковується ця допомога податками?
  27.11.2023389
 • Оподаткування ПнВК резидентом "Дія. Сіті" повернутої ПФД
  Резидент "Дія. Сіті"– платник податку на виведений капітал надав короткострокову безвідсоткову ПФД засновнику – юрособі, нерезиденту "Дія. Сіті," платнику податку на прибуток на загальних підставах. Надана допомога була повернута до кінця календарного року. Чи підлягає оподаткуванню податком на виведений капітал за ставкою 9% надана і повернута протягом року фіндопомога?
  24.11.202319