Відповідно до пп. «е» пп. 141.4.1 ПКУ, податком на репатріацію оподатковуються доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, зокрема прибуток від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження наступних інвестиційних активів - цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав у статутному капіталі юридичних осіб - резидентів, крім тих, що знаходяться в обігу на фондовій біржі, що входить до Переліку №675.
Прибуток нерезидента від операцій з продажу корпоративних прав юросіб-резидентів визначається як позитивна різниця між доходом від продажу та документально підтвердженими витратами на придбання такого активу – докладніше про це ми писали тут.
А особливості оподаткування таких доходів наведено в пп. 141.4.2 ПКУ. Резидент, у т. ч. фізична особа – підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб'єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа – підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, що провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у т. ч. на рахунки нерезидента, які ведуть у національній валюті), утримують податок із таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, указаних у пп. 141.4.4 – 141.4.6 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюють виплати, що набули чинності.
Але в розглядуваній нами ситуації покупцем корпоративних прав, а отже – й особою, яка виплачує дохід нерезиденту, є фізична особа без статусу підприємця чи самозайнятої особи.
Таким чином, на наш погляд, оскільки не виконуються умови пп. 141.4.2 ПКУ, податок на репатріацію не утримується.
На жаль, думка податкової щодо цього питання нам невідома. Тому для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити