Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на репатріацію при оплаті нерезиденту послуг акредитації

Неприбуткова організація планує отримати від нерезидента послугу акредитації освітньої програми. Укладатиметься відповідний договір, отримання послуг підтверджуватиметься інвойсом, який виконуватиме функцію акту наданих послуг. Чи потрібно сплачувати податок на репатріацію при виплаті нерезиденту такого доходу?

Податок на репатріацію утримується відповідно до пп. 141.4 ПКУ з доходів із джерелом їх походження з України, які резидент України виплачує нерезиденту.

Перелік таких доходів наведено в пп. 141.4.1 ПКУ.

Переважна частина доходу з цього переліку – пасивні доходи (проценти, дивіденди, роялті, орендна тощо). Тобто, доходи, які не передбачають якихось активних дій нерезидента.

Щоправда, є і активні доходи, наприклад, фрахт, інжиніринг, культурна, освітня діяльність тощо. В будь-якому разі, в наведеному переліку відсутні послуги акредитації освітньої програми.

Причому в пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ зазначено, що податком на репатріацію оподатковуються в тому числі інші доходи, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Тобто, дохід від наданих нерезидентом резиденту послуг не оподатковується податком на репатріацію.

Оскільки в розглядуваній нами ситуації нерезидент надав резиденту послуги, яких немає в переліку пп. 141.4.1 ПКУ, на наш погляд, підстав для оподаткування податком на репатріацію немає.

Але варто сказати, що податківці можуть зайняти іншу позицію, вважаючи, що послуги акредитації – це інші доходи з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, і такі доходи не належать до виручки від наданих послуг.

Наприклад, дивимося відповідь на питання в підкатегорії 102.16, ЗІР: «Чи підлягає оподаткуванню податком на прибуток нерезидента операція з виплати резидентом членських внесків нерезиденту?».

Податкова зазначає, що членські внески не виокремлені як окремий вид доходу, що отримується нерезидентом з джерелом походження з України, то такі виплати розглядаються у складі інших доходів від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України (пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ).

Тому дохід від членських внесків, на думку податкової, оподатковується податком на репатріацію. До речі, таку точку зору підтримують і суди, про що можна почитати тут.

Варто сказати, що членські внески – це пасивний вид доходу. Вони не є виручкою від наданих послуг. Тому оподаткування його податком на репатріацію цілком логічне.

А розглядувані нами послуги акредитації, на відміну від членських внесків – дохід активний. Тому що в рамках відповідного договору нерезидент виконує певні дії – надає послуги. І виконання таких активних дій підтверджується договором, інвойсом, який виконує і функції акту наданих послуг.

Поряд з цим припускаємо, що в рамках процедури акредитації нерезидент може видати резиденту сертифікат – документ, що засвідчує певні права. І податкова може вважати, що згідно з відповідним договором з надання послуг акредитації резидент придбаває відповідне право, а не отримує послуги акредитації.

Але якщо вважати, що резидент придбав відповідне право, а не отримав послугу, дохід за придбане право цілком вписується в поняття пасивного доходу, який підлягає оподаткуванню податком на репатріацію.

Знову-таки, на наш погляд, резидент не придбаває сертифікат. Він платить за послуги акредитації. В рамках цих послуг нерезидент здійснює перевірку резидента. Сам сертифікат надається вже за наслідками наданих послуг. Сертифікат видається безкоштовно.

Тому, повторимося, в розглядуваній ситуації податку на репатріацію не проглядається.

Але для уникнення можливих непорозумінь з податковою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Неприбуткові установи , Нерезиденти

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі