• Посилання скопійовано

Податок на репатріацію при оплаті нерезиденту послуг акредитації

Неприбуткова організація планує отримати від нерезидента послугу акредитації освітньої програми. Укладатиметься відповідний договір, отримання послуг підтверджуватиметься інвойсом, який виконуватиме функцію акту наданих послуг. Чи потрібно сплачувати податок на репатріацію при виплаті нерезиденту такого доходу?

Податок на репатріацію утримується відповідно до пп. 141.4 ПКУ з доходів із джерелом їх походження з України, які резидент України виплачує нерезиденту.

Перелік таких доходів наведено в пп. 141.4.1 ПКУ.

Переважна частина доходу з цього переліку – пасивні доходи (проценти, дивіденди, роялті, орендна тощо). Тобто, доходи, які не передбачають якихось активних дій нерезидента.

Щоправда, є і активні доходи, наприклад, фрахт, інжиніринг, культурна, освітня діяльність тощо. В будь-якому разі, в наведеному переліку відсутні послуги акредитації освітньої програми.

Причому в пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ зазначено, що податком на репатріацію оподатковуються в тому числі інші доходи, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Тобто, дохід від наданих нерезидентом резиденту послуг не оподатковується податком на репатріацію.

Оскільки в розглядуваній нами ситуації нерезидент надав резиденту послуги, яких немає в переліку пп. 141.4.1 ПКУ, на наш погляд, підстав для оподаткування податком на репатріацію немає.

Але варто сказати, що податківці можуть зайняти іншу позицію, вважаючи, що послуги акредитації – це інші доходи з пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, і такі доходи не належать до виручки від наданих послуг.

Наприклад, дивимося відповідь на питання в підкатегорії 102.16, ЗІР: «Чи підлягає оподаткуванню податком на прибуток нерезидента операція з виплати резидентом членських внесків нерезиденту?».

Податкова зазначає, що членські внески не виокремлені як окремий вид доходу, що отримується нерезидентом з джерелом походження з України, то такі виплати розглядаються у складі інших доходів від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України (пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ).

Тому дохід від членських внесків, на думку податкової, оподатковується податком на репатріацію. До речі, таку точку зору підтримують і суди, про що можна почитати тут.

Варто сказати, що членські внески – це пасивний вид доходу. Вони не є виручкою від наданих послуг. Тому оподаткування його податком на репатріацію цілком логічне.

А розглядувані нами послуги акредитації, на відміну від членських внесків – дохід активний. Тому що в рамках відповідного договору нерезидент виконує певні дії – надає послуги. І виконання таких активних дій підтверджується договором, інвойсом, який виконує і функції акту наданих послуг.

Поряд з цим припускаємо, що в рамках процедури акредитації нерезидент може видати резиденту сертифікат – документ, що засвідчує певні права. І податкова може вважати, що згідно з відповідним договором з надання послуг акредитації резидент придбаває відповідне право, а не отримує послуги акредитації.

Але якщо вважати, що резидент придбав відповідне право, а не отримав послугу, дохід за придбане право цілком вписується в поняття пасивного доходу, який підлягає оподаткуванню податком на репатріацію.

Знову-таки, на наш погляд, резидент не придбаває сертифікат. Він платить за послуги акредитації. В рамках цих послуг нерезидент здійснює перевірку резидента. Сам сертифікат надається вже за наслідками наданих послуг. Сертифікат видається безкоштовно.

Тому, повторимося, в розглядуваній ситуації податку на репатріацію не проглядається.

Але для уникнення можливих непорозумінь з податковою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423