• Посилання скопійовано

Фізособа вносить майно у статутний капітал: які податкові наслідки?

Чи виникають податкові наслідки для фізособи, яка придбала майно за 100 тис. грн і це майно було відчужене шляхом внесення в статутний капітал підприємства (недержавне), але вартістю вже 1 млн грн. Ця особа є засновником та учасником підприємства

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Придбанням інвестиційного активу вважаються операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Отже, внесок фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи - резидента є придбанням такою фізичною особою права власності на частку (пай) у статутному капіталі такої юридичної особи, тобто є витратами, понесеними у зв'язку із придбанням інвестиційного активу, і не є доходом платника податку.

При цьому юридична особа - емітент корпоративних прав виступає податковим агентом лише в частині відображення у податковому розрахунку за оновленою формою №1ДФ під ознакою доходу "178" операції з майнового та немайнового внеску платника податку до статутного капіталу. Більш докладно про нову форму – тут.

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.44 та пп. 170.2 ПКУ.

На практиці спочатку приймається письмове рішення учасників про наміри створити нове підприємство або збільшити розмір статутного капіталу існуючого підприємства, в якому потрібно вказати:

  • Учасника, який вносить майно в статутний капітал;
  • Грошову оцінку майна;
  • Строк, протягом якого майно має бути передане.

Що стосується оцінки майна, то учасники самі визначають його вартість, за якою воно вноситься у статутний капітал – див. ст. 13 Закону про ТОВ

Експертна оцінка в цьому випадку не обов’язкова – див. ст. 7 Закону про оцінку майна. Вимог щодо мінімальної оціночної вартості майна теж немає: учасникам варто керуватись здоровим ґлуздом. Втім, за бажанням учасники можуть замовити професійну оцінку майна, яке вноситься у статутний капітал.

У подальшому, якщо цей учасник буде продавати свою частку, її вартість в сумі 1 млн грн буде враховуватись як витрати на придбання такої частки для цілей пп. 170.2.2 ПКУ. Вимоги про те, що вартість придбання частки повинна відповідати звичайним цінам або визначатись за експертною оцінкою, норми ПКУ не містять.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024120
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202488
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430