Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи сплачується податок на нерухомість за трансформаторну та насосну станцію?

Підприємство (КВЕД 68.20 – надання в оренду власного нерухомого майна) придбало нежитлові будівлі, серед яких є будівля трансформаторної підстанції (зіпсована) та насосної станції. Крім того, було збудовано нову підстанцію. Дані будівлі разом з іншими надаються в оренду. Чи потрібно сплачувати податок на нерухомість за ці будівлі?

Згідно з пп. 266.2.1 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на нерухомість є, зокрема, об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду (пп. 14.1.129-1 ПКУ).

При цьому, ПКУ з об’єктів оподаткування виключається не придатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням місцевої ради житлова нерухомість. Тобто на оподаткування податком на нерухомість нежитлової нерухомості її аварійність та виведення з експлуатації не впливає – такий об’єкт оподатковується на загальних підставах.

Будівлями в розумінні ПКУ є земельні поліпшення, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення майна, тварин, рослин, збереження інших матеріальних цінностей, провадження економічної діяльності (пп. 14.1.15 ПКУ).

Своєю чергою, відповідно до пп. 14.1.238 ПКУ, споруди – земельні поліпшення, що не належать до будівель і призначені для виконання спеціальних технічних функцій.

Тобто, відмінність будівель від споруд полягає ще й у їх призначенні – споруди виконуються певні технічні функції, а не безпосередньо використовуються у діяльності користувача.

Разом з цим, податківці у ІПК від 21.10.2020 р. № 4348/ІПК/14-29-04-03-24 (яку ми розглядали тут) зазначають, що об’єкти нерухомості, які не мають ознак будівель в значенні пп. 14.1.15 ПКУ та класифікуються у розділі 2 «Інженерні споруди» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість.

Зокрема, клас 2 інженерні споруди включає, зокрема «2214.4 трансформаторні станції та підстанції магістральних ліній електропередачі» та «2224.3 Трансформаторні станції та підстанції місцевих електромереж».

Крім того, клас 2 включає, зокрема «2212.2 Станції насосні та фільтраційні на магістральних водопроводах».

Зважаючи на зазначене вище та роз’яснення податківців, вважаємо, що будівлі трансформаторної підстанції та насосної станції не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Оренда , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі